ŁÓDŹ

Łódź. Podejrzana o zabójstwo konkubenta. Grozi jej dożywocie

Kryminalne

Policjanci z I Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zatrzymali kobietę, podejrzaną o zabójstwo konkubenta.

44-letni mężczyzna zmarł w wyniku odniesionych obrażeń zadanych nożem. Kobieta usłyszała już zarzuty. Zatrzymana 54-latka odpowie teraz za swój czyn przed sądem. Grozi jej dożywotnie pozbawienia wolności.

22 lutego 2023 roku po godzinie 1.40 policjanci pojechali na ulicę Nowomiejską, gdzie według zgłaszającej konkubiny ofiary, doszło do zgonu jej partnera. Funkcjonariusze weryfikujący zgłoszenie, w mieszkaniu zauważyli liczne ślady mogące wskazywać na nienaturalną śmierć mężczyzny.

Niezwłocznie sprawdzeniem tych poszlak zajęła się wezwana na miejsce grupa policyjnych specjalistów, którzy pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyli ślady, pozwalające na ustalenie jego przebiegu. Zabezpieczony został również nóż kuchenny, który mógł posłużyć sprawcy zabójstwa.

Kobieta w chwili zdarzenia znajdowała się pod znacznym wpływem alkoholu. Badanie wykazało ponad 1,5 promila w jej organizmie.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 54-latce zarzutu zabójstwa. Za ten czyn grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą śledczy z I Komisariatu Policji w Łodzi.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button