LOTNICZE NEWSY

Linie Emirates z nową kalkomanią Realu Madryt na kadłubie samolotu A380

Kalkomania Realu Madryt na kadłubie samolotu A380

Emirates, największe międzynarodowe linie lotnicze i główny sponsor hiszpańskiego klubu piłkarskiego Real Madryt, na jednym ze swoich samolotów A380 zaprezentowały malowanie z wizerunkiem najlepszych zawodników drużyny w akcji.

Nowa kalkomania powstała z okazji lotu czarterowego piłkarzy Realu na pokładzie samolotu A380 Emirates z Madrytu do Abu Zabi, gdzie jako obecni obrońcy tytułu zwycięzcy Ligi Mistrzów UEFA walczyli z mistrzami międzynarodowych rozgrywek klubowych z innych kontynentów.

Na wykonanej na specjalne zamówienie kalkomanii widoczni są zawodnicy pierwszej drużyny: Marcelo, Luka Modrić, Sergio Ramos, Gareth Bale i Karim Benzema. Malowanie zajmuje powierzchnię ponad 200 metrów kwadratowych po obu stronach kadłuba dwupokładowego samolotu. Tutaj można obejrzeć film wykonany techniką timelapse, na którym uwieczniono proces nakładania kalkomanii na Airbusa A380.

Kalkomania Realu Madryt na kadłubie samolotu A380 (fot. pras.)

Wizerunki piłkarzy Realu Madryt po raz pierwszy pojawiły się na Airbusie A380 Emirates w 2015 roku i od tamtej pory stanowią atrakcyjny symbol współpracy przewoźnika z klubem. Linie Emirates są głównym sponsorem Realu Madryt od 2013 roku, a na koszulkach zawodników klubu znajduje się wyraźnie widoczne logo Fly Emirates.

Malowanie można podziwiać przez następne pół roku – w tym czasie kibice będą mogli wypatrywać samolotu w Waszyngtonie, Nicei, Londynie-Gatwick, Sao Paulo i na Mauritiusie, dokąd zaplanowane zostały regularne połączenia.

Linie Emirates dysponują największą na świecie flotą dwupokładowych samolotów A380, która obecnie liczy 108 maszyn, a kolejne 54 czekają na dostawę. Samoloty ten obsługuje około 50 kierunków w siatce połączeń Emirates na sześciu kontynentach. Pasażerowie podróżujący do Hiszpanii mają okazję doświadczyć wygody Airbusa A380 na jednym z dwóch codziennych połączeń do Madrytu i Barcelony.

Piłkarze Realu Madryt (fot. pras.)

O Emirates

Od momentu założenia w 1985 r. linie Emirates otrzymały ponad 500 międzynarodowych nagród za niezrównanej jakości obsługę pasażera.

Linie mają siedzibę w Dubaju, jednym z niewielu miast na świecie, które realizuje politykę otwartych przestworzy, i obok 150 innych linii lotniczych prowadzą działalność na zasadach swobodnej i uczciwej konkurencji.

Flota linii składa się z 272 szerokokadłubowych maszyn, w tym 14 samolotów towarowych, i należy do najmłodszych w przestworzach. Przewoźnik planuje powiększyć ją ponad dwukrotnie do roku 2020. Obecnie linie Emirates oczekują na dostawę 248 samolotów o wartości ponad 100 mld dolarów amerykańskich według cen katalogowych.

Linie Emirates obsługują loty w 157 kierunkach w 85 krajach Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Bliskiego Wschodu, Afryki, Azji Południowej, Dalekiego Wschodu i Australazji.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button