PIŁKA NOŻNAREPREZENTACJA

Liga Narodów UEFA 2020/21. Wiemy z kim zagra reprezentacja Polski

Liga Narodów UEFA 2020/21

Uroczystą ceremonię losowania Ligi Narodów UEFA 2020/21 w Amsterdamie przeprowadził sekretarz generalny UEFA Giorgio Marchetti.

Drużyna Jerzego Brzęczka była losowana z czwartego koszyka.

Portugalczyk Luis Figo wyciągał kulki z nazwami krajów z dywizji A.

Biało-czerwoni zagrają z Holandią, Włochami oraz Bośnią i Hercegowiną.

Dywizja A

Grupa 1: Polska, Bośnia i Hercegowina, Włochy, Holandia

Grupa 2: Islandia, Dania, Belgia, Anglia

Grupa 3: Chorwacja, Szwecja, Francja, Portugalia

Grupa 4: Niemcy, Ukraina, Hiszpania, Szwajcaria

Terminarz meczów reprezentacji Polski w Lidze Narodów:

Kolejka 1: 3-5 września

Holandia – Polska, 4 września o godzinie 20:45

Kolejka 2: 6-8 września

Bośnia i Hercegowina – Polska, 7 września o godzinie 20:45

Kolejka 3: 8-10 października

Polska – Włochy, 8 października o godzinie 20:45

Kolejka 4: 11-13 października

Polska – Bośnia i Hercegowina, 11 października o godzinie 20:45

Kolejka 5: 12-14 listopada

Włochy – Polska, 14 listopada o godzinie 20:45

Kolejka 6: 15-17 listopada

Polska – Holandia, 17 listopada o godzinie 20:45

Czterej zwycięzcy grup w Dywizji A awansują do Turnieju Finałowego, który zaplanowano w czerwcu 2021 roku. Zespoły z ostatnich miejsc spadną do Dywizji B.

Reprezentacje będą grały ze sobą po dwa mecze w grupie – u siebie i na wyjeździe. Tym samym Polaków czeka sześć spotkań, które zostaną rozegrane na jesieni tego roku.

PZPN otrzyma 2,25 mln euro, czyli prawie 10 mln złotych za sam udział w turnieju.

Uczestnicy Dywizji B dostaną 1,5 mln euro, Dywizji C 1,125 mln, a Dywizji D 750 tysięcy.

Dodatkowo zwycięzcy każdej z grup w poszczególnych dywizjach otrzymają tyle samo, co za sam udział w rozgrywkach.

Zwycięzca edycji zatem dostanie aż 6 mln euro, finalista 4,5 mln, trzecia drużyna 3,5, a czwarta 2,5 mln.

Podział na koszyki w Dywizji A przed losowaniem

Koszyk 1: Portugalia, Holandia, Anglia, Szwajcaria

Koszyk 2: Belgia, Francja, Hiszpania, Włochy

Koszyk 3: Bośnia i Hercegowina, Ukraina, Dania, Szwecja

Koszyk 4: Chorwacja, Polska, Niemcy, Islandia

Wylosowane pozostałe grupy i dywizje

Grupa 1, Dywizja B: Rumunia, Irlandia Północna, Norwegia, Austria.

Grupa 2, Dywizja B: Izrael, Słowacja, Szkocja, Czechy.

Grupa 3, Dywizja B: Węgry, Turcja, Serbia, Rosja.

Grupa 4, Dywizja B: Bułgaria, Irlandia, Finlandia, Walia.

Grupa 1, Dywizja C: Czarnogóra, Cypr, Luksemburg, Azerbejdżan.

Grupa 2, Dywizja C: Gruzja, Macedonia Północna, Estonia, Armenia.

Grupa 3, Dywizja C: Grecja, Kosowo, Słowenia, Mołdawia.

Grupa 4, Dywizja C: Albania, Białoruś, Litwa, Kazachstan.

Grupa 1, Dywizja D: Malta, Andora, Wyspy Owcze, Łotwa.

Grupa 2, Dywizja D: San Marino, Liechtenstein, Gibraltar.

Tagi
Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close