PIŁKA NOŻNA

Liga Mistrzów UEFA. Triumf Rakowa Częstochowa z Qarabag FK w pierwszym meczu II rundy

Częstochowa. Raków pokonał Karabach Agdam

W pierwszym meczu II rundy el. Ligi Mistrzów Raków Częstochowa pokonał azerski Qarabağ FK (Karabach Agdam) 3:2.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Liga Mistrzów UEFA. Raków Częstochowa – Qarabağ FK (fot. Kamil Długosz / Kronika24.pl)

W 55. minucie Marcin Cebula pomknął bokiem boiska i zagrał krótko w polu karnym. W zamieszaniu jeden z obrońców rywali wbił piłkę do własnej bramki. Nieszczęśliwcem okazał się Elvin Cafarquliyev.

71. minuta to drugi gol dla Medalików. Tym razem Fabian Piasecki wbił piłkę do bramki Azerów, wykorzystując dokładne podanie Startosa Svarnasa. Dwie minuty później Rendon Xixha zdobył kontaktowego gola. Chwilę potem Xixha wyrównał stan meczu.

W doliczonym czasie gry Sonny Kittel zdobył swoją pierwszą bramkę dla Medalików.

Rewanżowe spotkanie w stolicy Azerbejdżanu odbędzie się w środę, 2 sierpnia o godzinie 18:00 czasu polskiego (20:00 czasu lokalnego).

Raków Częstochowa – Qarabağ FK 3:2 (0:0)

Raków: 1. Vladan Kovačević – 25. Bogdan Racovițan, 24. Zoran Arsenić, 4. Strátos Svárnas – 7. Fran Tudor, 8. Ben Lederman (66, 5. Gustav Berggren), 66. Giánnis Papanikoláou, 30. Władysław Koczerhin (81, 93. Sonny Kittel), 77. Marcin Cebula (66, 11. John Yeboah), 20. Jean Carlos Silva (84, 22. Deian Sorescu) – 9. Łukasz Zwoliński (66, 99. Fabian Piasecki).

Qarabağ FK: 1. Şahrudin Məhəmmədəliyev – 27. Toral Bayramov, 13. Bəhlul Mustafazadə, 81. Kevin Medina, 44. Elvin Cəfərquliyev (70, 5. Maksim Medvedev) – 15. Leândro Andrade (83, 20. Richard), 6. Júlio Romão, 8. Marko Janković (70, 66. Patrick Andrade), 7. Yassine Benzia (70, 17. Hamidou Keyta), 10. Abdellah Zoubir – 19. Redon Xhixha (83, 90. Nəriman Axundzadə).