SIATKÓWKA

Liga Mistrzów siatkarzy: Jastrzębski Węgiel w półfinale. Puchar CEV: Skra Bełchatów odpadła w walce o finał

CEV Champions League Volley

Jastrzębski Węgiel zagra w półfinale Ligi Mistrzów.

Zespół ten w rewanżowym meczu 1/4 finału po dwóch zwycięskich setach w starciu z wicemistrzem Niemiec VfB Friedrichshafen zagwarantował sobie miejsce w najlepszej czwórce drużyn na Starym Kontynencie. W półfinale Pucharu CEV odpadła Skra Bełchatów.

Drużyna JW rozstrzygnęła losy tej rywalizacji już po drugim secie. Wobec zwycięstwa Jastrzębskiego Węgla przed tygodniem w Niemczech 3:0, wynik 2:0 dawał awans do półfinału Ligi Mistrzów. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli również 3:0 (25:14, 25:20, 25:16). MVP Benjamin Toniutti. Ich kolejnym rywalem będzie Hakbank Ankara.

Jastrzębski Węgiel: Boyer, Toniutti, Gladyr, M’Baye, Fornal, Clevenot, Popiwczak (l) oraz Hadrava, Tervaportti, Dryja, Dębski, Szymura, Macyra, Granieczny (l)

VfB Friedrichshafen: Superlak, Vincić, Brown, Nedeljković, Cacić, Stern, Bann (l) oraz Peter, Vicentin, Biernat, Kohn

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zagra na wyjeździe z Itasem Trentino w meczu rewanżowym (początek 20:30). Pierwsze spotkanie wygrał mistrz Polski 3:2.

Do półfinału awansował zespół Wilfredo Leona i Kamila Semeniuka Sir Sicoma Perugia, który w rewanżu wygrał z Berlin Recycling Volleys 3:2 (24:26, 25:21, 22:25, 25:17, 15:13).

Puchar CEV siatkarzy. Skra Bełchatów odpadła w półfinale z Valsa Group Modeną

Nie udało się awansować do finału Pucharu CEV siatkarzom Skry Bełchatów. Podopieczni trenera Andrei Gardiniego przegrałi u siebie w rewanżowym meczu półfinału z Valsa Group Modena 2:3 (25:22, 21:25, 25:21, 16:25, 14:16). Modena spotka się w finale z Roeselare, które wyeliminowało po złotym secie Piacenzę.

Liga Mistrzyń: DOLINA Rzeszów – Eczacibasi Dynavit Stambuł 1:3

DOLINA Rzeszów przegrał z Eczacibasi Dynavit Stambuł 1:3 (19:25, 25:22, 16:25, 26:28) w pierwszym ćwierćfinałowym meczu Ligi Mistrzyń. Rewanż 23 marca w Stambule.

Turecka drużyna, w składzie której jest cała plejada gwiazd z Tijaną Bosković, MVP ubiegłorocznych mistrzostw świata, jest faworytem rozgrywek.

Do najlepszej ósemki klubów Europy awansowały po trzy drużyny z Włoch (Igor Gorgonzola Novara, Vero Volley Mediolan, A. Carraro Imoco Conegliano) i Turcji (Eczacibasi Dynavit Stambuł, VakifBank Stambuł, Fenerbahce Opet Stambuł) oraz po jednej z Niemiec (MTV Allianz Stuttgart) i Polski (DOLINA Rzeszów). W dwóch klubach włoskich zobaczymy reprezentantki Polski – Joannę Wołosz (Conegliano) i Magdalenę Stysiak (Mediolan).