PIŁKA NOŻNA

Liga Konferencji Europy. Lech Poznań pokonał Fiorentinę. Mistrzowie Polski odpadli

Puchary europejskie

Lech Poznań wygrał 3:2 (0:1) z Fiorentiną w Lidze Konferencji Europy.

Był to mecz ćwierćfinałowy.

To klub włoski awansował do półfinału tego turnieju, gdyż tydzień temu pokonał w Poznaniu swoich rywali aż 4:1.

Zatem ekipa Vincenzo Italiano zmierzy się w nim z FC Basel, który pokonał OGC Nice.

Mistrz Polski w klubowym rankingu UEFA awansował z 208. na 82. miejsce w tym zestawieniu. Kolejorz spowodował, że Polska zajmuje 24.  pozycję w rankingu krajowym UEFA.

BTW…

Piłka polska jest na dnie od minimum 40 lat. I ta klubowa i ta reprezentacyjna.
Jest to niesamowite, że takie patałachy zarabiają tyle pieniędzy. Zaś inne pseudomedia/dziennikarzyny podniecają się tym, że w najgorszej trzeciej lidze europejskiej Lech tak „wspaniale” pokazał się w tych meczach. Najlepiej niech im postawią pomnik.

Lechici w pucharach europejskich zarobili łącznie 8,438 mln euro (ponad 35 mln złotych). Do tego dojdą pieniądze z praw telewizyjnych.