PIŁKA NOŻNA

Liga Europy. Standard Liege pokonał Lecha Poznań. Czy Kolejorz awansuje do 1/16 finału?

Liga Europy UEFA 2020/21

Lech Poznań przegrał w Liège ze Standardem 1:2.

Podopieczni trenera Żurawia po prostu byli za słabi na rywala.

W 74. minucie czerwoną kartkę otrzymał Crnomarkovic. To była druga żółta dla stopera Lecha za przerwanie kontrataku Belgów.

Wicemistrz Polski po czterech meczach fazy grupowej Ligi Europy ma tylko trzy punkty. Czy awansuje do 1/16 finału tych rozgrywek? Raczej tylko na papierze.

Dariusz Żuraw:

– Pierwsza połowa była słaba w naszym wykonaniu. Wydawało się, że po czerwonej kartce dla rywali, w drugiej połowie mieliśmy wszystko pod kontrolą. Bramka na 1:0. To pierwsza taka sytuacja, że w trzech meczach z rzędu w ostatniej akcji meczu mój zespół traci bramki.

Rangers FC zremisował z Benficą Lizbona 2:2 (1:0).

Kolejne mecze w Lidze Europy Kolejorz zagra wyjazdowy z SL Benficą 3 grudnia o godz. 21:00 oraz domowy z Rangers FC (10.12).

Liga Europy. Standard Liege – Lech Poznań (fot. lechpoznan.pl/Przemysław Szyszka)

Standard Liege – Lech Poznań 2:1 (0:0)

0:1 – Mikael Ishak 60′
1:1 – Abdoul Tapsoba 63′
2:1 – Konstantinos Laifos 90+3′

Standard Liege: Arnaud Bodart – Collins Fai, Noe Dussenne, Konstantinos Laifis, Nicolas Gavory (77′ Laurent Jans), Merveille Bokadi (46′ Abdoul Tapsoba), Michel-Ange Balikwisha (76′ Felipe Avenatti), Gojko Cimirot, Nicolas Raskin (77′ Samuel Bastien), Maxime Lestienne (46′ Aleksandar Boljević), Obbi Oulare.

Lech Poznań: Filip Bednarek – Bohdan Butko, Djordje Crnomarković, Thomas Rogne, Tymoteusz Puchacz, Michał Skóraś (64′ Alan Czerwiński), Pedro Tiba (78′ Filip Marchwiński), Jakub Moder (78′ Lubomir Satka), Jan Sykora (64′ Wasyl Kraweć), Dani Ramires, Mikael Ishak (83′ Nika Kaczarawa).

Żółte kartki: Obbi Oulare, Michel-Ange Balikwisha, Nicolas Raskin, Aleksandar Boljević (Standard Liege) oraz Djordje Crnomarković, Bohdan Butko, Wasyl Kraweć (Lech Poznań).

Czerwone kartki: Obbi Oulare /45+2′ za drugą żółtą/ (Standard Liege) oraz Djordje Crnomarković /75′ za drugą żółtą/ (Lech Poznań).