PIŁKA NOŻNA

Legia Warszawa zdobyła Superpuchar Polski 2023. Raków przegrał w rzutach karnych

Piłka nożna w Polsce

Legia Warszawa triumfowała o Superpuchar Polski po zwycięstwie z Rakowem Częstochowa.

O wygranej Wojskowych zadecydowała seria rzutów karnych, w której legioniści wygrali 6:5.

Trener Kosta Runjaić:

– Przede wszystkim kieruję ogromne gratulacje dla naszej drużyny. Graliśmy dziś z aktualnymi mistrzami Polski, mocnej, dobrze zorganizowanej drużynie. Od początku spotkania mierzyliśmy się z zespołem, który ma swoje automatyzmy. Musieliśmy się im przeciwstawić. Nie będę teraz szczegółowo analizował tego meczu. Było to wyrównane spotkanie, ale wydaje mi się, że więcej utrzymywaliśmy się przy piłce niż nasi rywale.

– Raków zatrzymał kluczowych zawodników z poprzedniego sezonu i pozyskał nowych graczy. Podobnie jak my. My też jesteśmy mocną drużyną i kontynuujemy rozwój w odpowiednim kierunku. Oczywiście mieliśmy dziś trochę szczęścia, ale bardzo cieszymy się z wygranej. Nowy sezon rozpoczęliśmy tak, jak zakończyliśmy ten ostatni.

– To prestiżowy mecz i myślę, że jest rozgrywany w odpowiednim czasie. Uważam, że był to dobry test dla nas i Rakowa po zakończonym okresie przygotowawczym. To ważne trofeum, które chcieliśmy zdobyć. Oczywiście możemy grać jeszcze lepiej. Nikt w naszej drużynie, oprócz Patryka Kuna, nie wygrał jeszcze tego trofeum. Szczególnie cieszę się, że udało się tego dokonać Arturowi Jędrzejczykowi. Kiedy ostatni raz Legia wygrała te rozgrywki, był to jeszcze puchar, teraz za zwycięstwo przyznawana jest patera i jestem szczęśliwy, że możemy dołączyć ją do naszych zdobyczy.

Superpuchar Polski 2023. Raków Częstochowa – Legia Warszawa (fot. Mateusz Kostrzewa/Legia.com)

– Najbardziej widoczna zmiana w drużynie Rakowa dotyczyła rozgrywania piłki od tyłu. Robili to na ogromnym ryzyku. To wciąż bardzo groźna drużyna, grająca stabilnie w obronie. Oba zespoły miały swoje okazje, był to mecz dwóch wyrównanych drużyn. Bardzo doceniam naszych rywali. Życzę Rakowowi powodzenia w czwartkowym meczu eliminacji Ligi Mistrzów UEFA.

Rafał Augustyniak:

– Cieszę się po Superpuchar to kolejne trofeum w mojej kolekcji. Dobrze zaczęliśmy sezon. Puchar to motywacja do dalszej pracy.

– Mieliśmy swoje sytuacje ale Raków również miał szanse do strzelenia bramki. Uratowała nas poprzeczka w doliczonym czasie gry. Wynik remisowy był sprawiedliwy i musieliśmy rozstrzygnąć to spotkanie w karnych.

– Przed pucharem Polski wszyscy ćwiczyliśmy karne i potem wszyscy trafili. Byliśmy dobrze przygotowani na ewentualną serię rzutów karnych.

Patryk Kun:

– Mogłem się spodziewać, że moje przyjęcie w Częstochowie będzie tak wyglądało. Nie skupiałem się na tym co robią kibice, chciałem jak najlepiej wypełniać swoje zadania na boisku. Drużyna bardzo dobrze mnie przyjęła.

Superpuchar Polski 2023. Raków Częstochowa – Legia Warszawa (fot. Jakub Ziemianin/Raków Częstochowa)

-Od pierwszego dnia czuję się w Legii bardzo dobrze. Panuje świetna atmosfera. Gramy w podobnym systemie jak było to w Rakowie więc nie mam trudności w realizowaniu założeń taktycznych. Trener Runjaić wymaga dużego zaangażowania wahadłowych w ofensywie i to mi bardzo pasuje.

– Raków trenera Szwargi różni się od Rakowa Marka Papszuna bo każdy trener chce wprowadzać swoje rozwiązania do drużyny.

Superpuchar Polski 2023

Raków Częstochowa – Legia Warszawa 0:0, 5:6 po serii rzutów karnych

Żółte kartki: Zwoliński (84’), Papanikolau (90’ +5’) – Slisz (69’), Gual (73’), Baku (90’ +2’), Augustyniak (90’ +7’)

Raków Częstochowa: Kovacević – Racovitan, Arsenić, Rundić – Tudor, Papanikolau, Kochergin (Dominguez 61’), Sorescu (Jean Carlos 77’) – Yeboah (Cebula 61’), Piasecki (Zwoliński 61’), Berggren (Lederman 81’)

Legia Warszawa: Tobiasz – Jędrzejczyk (Nawrocki 64’), Augustyniak, Ribeiro – Wszołek, Elitim (Rosołek 83’), Slisz, Kun (Baku 90’) – Josue, Pekhart (Kramer 64’), Muci (Gual 64’)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button