EKSTRAKLASAPIŁKA NOŻNA

Legia Warszawa. Artur Boruc z nowym kontraktem

"Król Artur"

Artur Boruc podpisał nowy kontrakt z Legią Warszawa, który obowiązuje do 30 czerwca 2022 roku.

Uwielbiany przez kilka pokoleń kibiców, jeden z najlepszych bramkarzy w historii polskiego futbolu, oddany całym sercem legionista będzie występował przy Łazienkowskiej przez kolejny rok. Artur Boruc ma za sobą bardzo udany sezon oraz znaczny wkład w zdobycie mistrzostwa Polski. We wszystkich rozgrywkach wystąpił w 29 meczach i 13 razy zachował czyste konto, prezentując wysoką i równą dyspozycję. Dla Króla Artura jest to drugie trofeum wywalczone z Legią, a pierwsze od 19 lat.

W trakcie kończącego się sezonu Boruc rozegrał swój 100. mecz w barwach Legii (obecnie już 117), został najstarszym zawodnikiem w historii najbardziej utytułowanego polskiego klubu i najstarszym zawodnikiem w Ekstraklasie, który zdobył tytuł Mistrza Polski. Boruc jest również nominowany do nagrody organizatora rozgrywek w kategorii najlepszy bramkarz za sezon 2020/21.

Artur Boruc (fot. Mateusz Kostrzewa/Legia.com)

– Artur prezentuje wielką klasę sportową i swoją postawą na boisku w tym sezonie wiele razy udowodnił, że jego umiejętności i zaangażowanie to ogromna wartość dla zespołu. To urodzony przywódca, który dzieli się swoim doświadczeniem, motywuje innych i w trudnych momentach bierze na siebie dużą odpowiedzialność. Liczę, że Artur będzie kluczową postacią, która pomoże nam w realizacji najważniejszych sportowych celów w przyszłym sezonie, jakim są występy w fazie grupowej europejskich pucharów – mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa Radosław Kucharski.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button