KONCERTY

Legenda alternatywnego rocka dEUS na jedynym koncercie w Polsce

Belgijski zespół dEUS

Belgijski zespół dEUS to jeden z najciekawszych europejskich projektów reprezentujących szeroko pojętą scenę alternatywnego rocka.

Nagrywają i wstępują wspólnie od 28 lat, nieustannie zachwycając brzmieniem i zdobywając nowych fanów. Na wiosennej trasie zespołu, po raz kolejny znalazła się Polska. Weterani gitarowego brzmienia, zagrają w klubie B90 w Gdańsku.

Tom Barman — lider dEUS — podkreśla, że „nadszedł właśnie idealny moment, aby ponownie odpalić silniki i ze świeżą energią powrócić na muzyczne tory” – celebrując tym samym przełomowe dla zespołu wydawnictwo. Bez wątpienia album The Ideal Crash w dalszym ciągu zachwyca swoją oryginalnością i energią, do dziś wywierając znaczący wpływ na brzmienie grupy. Z okazji 20 rocznicy wydania płyty, zespół wyrusza w wiosenną trasę koncertową po największych miastach Europy. Na koncertach zaprezentują repertuar pochodzący z historycznego albumu, ale jak zapewniają muzycy, nie będzie to jedynie nostalgiczny powrót do brzmień z lat 90. Trasa będzie również przedsmakiem kolejnego ósmego albumu, na którym fani usłyszą nowego gitarzystę — Bruno de Groote’a.

Gościem specjalnym i supportem dEUS, będzie młoda i uzdolniona multiinstrumentalistka – Trixie Whitley. Na przestrzeni ostatnich 10 lat jej urzekająca osobowość i talent doprowadziły do współpracy z legendami światowej muzyki m.in. Robertem Plantem, Marianne Faithfull i Meshell Ndegeocello.

The Ideal Crash – 20 th Anniversary Tour

dEUS

Trixie Whitley

2 maja w Gdańsku, Klub B90
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button