POLITYKAŚWIAT

Lech Wałęsa i Andrzej Duda wylądowali w USA. Były prezydent z napisem „Konstytucja” na koszulce

Uroczystości pogrzebowe George'a H.W. Busha

Prezydent Andrzej Duda przybył do Waszyngtonu, gdzie weźmie udział w uroczystościach pogrzebowych b. Prezydenta USA George’a H.W. Busha.

Na pokładzie samolotu, którym leciał Andrzej Duda, obecny był też b. Prezydent Lech Wałęsa.Samolot wylądował w amerykańskiej bazie Andrews.

– Rozmawiałem z Wałęsą, ale zdawkowo. Każdy zajmował się swoimi sprawami. Poza tym większość lotu przespaliśmy – powiedział prezydent Andrzej Duda po wylądowaniu.


– Dopóki w Polsce jest łamane prawo, będę to nosić. Mają mnie w tym pochować – stwierdził były prezydent Wałęsa, wskazując na napis „Konstytucja” na koszulce, którą miał na sobie przez cały czas.

41. prezydent Stanów Zjednoczonych zostanie pochowany z honorami państwowymi po kilkudniowych uroczystościach żałobnych w Waszyngtonie i w stanie Teksas. Środa 5 grudnia ma być w USA dniem żałoby narodowej.


W środę trumna ze zwłokami George’a H.W. Busha zostanie przewieziona z Kapitolu do Narodowej Katedry Kościoła Episkopalnego, gdzie o godz. 11 czasu miejscowego (godz. 17 w Polsce) rozpocznie się nabożeństwo żałobne. Udział w nim weźmie Prezydent USA Donald Trump z małżonką, przedstawiciele rządów, dyplomaci i najbliżsi zmarłego.
(KP, własne)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button