TRÓJMIASTO

Lębork. Kierowca tira potrącił 3-latkę na przejściu dla pieszych

Pomorskie

Do groźnego zdarzenia doszło 21 czerwca, po godzinie 10 na przejściu dla pieszych w Lęborku na ul. Kossaka.

Kierujący samochodem ciężarowym marki renault, nie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych i potrącił znajdującą się na nim 3-letnią dziewczynkę, która przechodziła przez ulicę wraz z mamą.

Kierujący tłumaczył się, że nie widział pieszych oraz świateł na sygnalizatorze, gdyż oślepiło go słońce. W wyniku doznanych obrażeń dziecko zostało przewiezione do szpitala.

Badanie alkomatem kierującego tirem wykazało, że był trzeźwy. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a auto wraz z naczepą zostało zabezpieczone na parkingu policyjnym. Okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane w ramach prowadzonego postępowania. Niezależnie od jego wyniku przypominamy, że każdy kierujący, który zbliża się do przejścia dla pieszych, zobowiązany jest do zachowania szczególnej ostrożności. Kierującemu za spowodowanie wypadku grozi do 3 lat więzienia.

Lębork. Miejsce potrącenia 3-latki (fot. policja)

Policjanci przestrzegają: pośpiech i chwila nieuwagi na drodze wystarczą, by doszło do tragedii. Pamiętajmy, że piesi w konfrontacji z rozpędzonym samochodem rzadko wychodzą z tego bez szwanku. Dlatego szczególnie w obszarze zabudowanym, w ruchu miejskim, tak ważne jest zachowanie koncentracji, bezpiecznej prędkości i odległości, a także zasady ograniczonego zaufania wobec innych uczestników ruchu drogowego.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button