SIATKÓWKA

Kwalifikacje CEV Ligi Mistrzów. Węgrzy zakażani koronawirusem. Jastrzębski Węgiel zagra w czwartek

CEV Champions League Volley

Znamy termin meczu 2. rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów: Jastrzębski Węgiel – Arcada Galati.

O awans do fazy grupowej zagrają w czwartek 12 listopada (początek o godzinie 18:00 polskiego czasu).
Jastrzębianie w Rumunii przebywają od poniedziałku. Dziś mieli trening.

Jastrzębski Węgiel w Rumunii. Wciąż kilka znaków zapytania (9 listopada)

W poniedziałek rano drużyna udała się w podróż z Warszawy do Rumunii na mecz 2. rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów.

Po trwającym półtorej godziny locie, siatkarze i sztab szkoleniowy wylądowali na lotnisku Bukareszt-Otopeni, a następnie czekała ich licząca trzy i pół godziny podróż autokarem do Gałacza.

Ekipa dotarła na miejsce po godzinie 17:00 lokalnego czasu. Bazą noclegową Pomarańczowych jest zlokalizowany nad samym Dunajem Hotel Vega.

W poniedziałek Jastrzębski Węgiel miał tylko streching w hotelu. Chodziło o to, by porozciągać mięśnie po wielogodzinnej, męczącej podróży.

Na wtorek na godzinę 15:00 zaplanowano trening w miejscowej Dunărea Sports Hall.

Co ciekawe, w poniedziałek po południu wciąż nieznane były wszystkie wyniki testów na obecność wirusa SARS-CoV-2 u rywali. Rumuński klub podobno czekał jeszcze na pięć rezultatów. W pozostałych przypadkach testy miały dać wynik negatywny. Gospodarze jednocześnie zapewnili, że nikt z ich ekipy nie ma niepokojących objawów chorobowych i wszyscy czują się dobrze.

We wtorek podczas odprawy technicznej obie ekipy muszą już przedstawić komplet negatywnych wyników testów na obecność koronawirusa.

Turniej w Rumunii został okrojony tylko do jednego meczu. Drugi z rywali w tych kwalifikacjach – węgierski Fino Kaposvar podjął decyzję o rezygnacji z wyjazdu do Rumunii. Powodem są stwierdzone pozytywne przypadki koronawirusa u Madziarów.

Mecz z Rumunami początkowo zaplanowano na czwartek na godzinę 19:00 lokalnego czasu (18:00 czasu polskiego). I wiele wskazuje na to, że termin ten zostanie utrzymany.

Stawką meczu jest awans do fazy głównej rozgrywek z udziałem 20 najlepszych drużyn na Starym Kontynencie.

Zwycięzca tej rywalizacji trafi do grupy z Zenitem Kazań, ACH Volley Ljubljana oraz Berlin Recycling Volleys. W fazie głównej LM przewidziano po dwa turnieje w grupie. W tym przypadku ich organizatorami będą kluby z Berlina oraz Kazania.

Węgrzy zakażani koronawirusem i nie zagrają w LM. Jastrzębski Węgiel wyruszył w drogę do Rumunii (8 listopada)

W dniach 10-12 listopada w rumuńskim Gałaczu zaplanowano turniej 2. rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów z udziałem: gospodarzy – drużyny Arcada Galati, polskiego zespołu oraz węgierskiego Fino Kaposvar. Już wiadomo, że Węgrzy nie wezmą udziału w zawodach nad Dunajem z powodu koronawirusa.

W niedzielę rano klub otrzymał informację od Węgrów, że w zespole z Kaposvaru w wyniku badań na obecność wirusa SARS-CoV-2 stwierdzono trzy pozytywne przypadki, a kolejni trzej zawodnicy zgłaszają objawy chorobowe, takie jak: wysoka temperatura, kaszel i ogólne osłabienie organizmu. W tej sytuacji węgierski klub podjął decyzję o rezygnacji z wyjazdu do Rumunii.

Jastrzębski Węgiel jest w komplecie zdrowy. Badania na obecność koronawirusa w przypadku tej ekipy wykonane pod koniec tego tygodnia dały w stu procentach wynik negatywny.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button