LUBLIN

Kraśnik. Strzelał z wiatrówki i z łuku do sąsiadów. Miał miecz samurajski

Lubelskie

41-letni mieszkaniec Kraśnika zabarykadował się w swoim domu, po czym z okna strzelał z wiatrówki oraz łuku do sąsiadów.

Wybił szybę zaparkowanego nieopodal pojazdu, a także uszkodził elewację sąsiadujących domów. Nie reagował na wezwania policjantów, strzelał również w ich kierunku. Przy udziale lubelskich kontrterrorystów został zatrzymany. Podczas przeszukania, w jego domu mundurowi ujawnili łuk ze strzałami, kilka sztuk broni pneumatycznej, miecz samurajski, amunicję myśliwsko-sportową, a także pojemniki ze śrutami. Zatrzymany mężczyzna został przewieziony do szpitala neuropsychiatrycznego.

Od mieszkańców jednej z ulic na terenie Kraśnika (woj. lubelskie), dyżurny kraśnickiej komendy otrzymał zgłoszenie, że ich 41-letni sąsiad strzela z okien swojej posesji z przedmiotu przypominającego broń palną i wyrzuca różne rzeczy przez okno. Ze wstępnych ustaleń wynika, że wcześniej miał też ostrzelać szyby i elewację budynków, a także zaparkowany pojazd wybijając w nim szybę. Meżczyzna strzelał również w kierunku sąsiadów strzałami z łuku.


Policjanci z Kraśnika otoczyli budynek, a następnie próbowali rozmawiać z mężczyzną, jednak ten na widok funkcjonariuszy zabarykadował się i co chwilę mierzył z okien w ich stronę oraz oddawał w ich kierunku strzały. Z zebranych informacji wynikało podejrzenie, że 41-latek może posiadać broń lub inne niebezpieczne narzędzia, a jego irracjonalne zachowanie zagrażało życiu i zdrowiu osób postronnych, w związku czym w działania zaangażowani zostali policyjni kontrterroryści.

Kraśnik. Strzelał z wiatrówki i z łuku do sąsiadów (fot. policja)

Mężczyzna został zatrzymany, trafił do szpitala neuropsychiatrycznego.Mundurowi podczas przeszukania jego domu ujawnili łuk ze strzałami, kilka sztuk broni pneumatycznej (rewolwery i karabinek), noże i miecz samurajski, kilka sztuk amunicji myśliwsko-sportowej, a także pojemniki ze śrutami. Na chwilę obecną ustalane są szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button