HOKEJ

Hokejowy Puchar Polski 2023. Poznaliśmy finalistów

Hokej na lodzie

W czwartek, 29 grudnia na lodowisku w Oświęcimiu odbył się drugi mecz półfinałowy Turnieju Pucharu Polski.

Gospodarze Unia Oświęcim pokonali Cracovię 4:1. W piątek w finale Unia zagra z GKS Tychy. Mecz rozpocznie się o godz. 20:30.

Miejscowi, który byli mocno wspierani przez kibiców, w 8. minucie objęli prowadzenie, po strzale Pavla Padakina. Ukraiński napastnik później również potrafił wykorzystać błędy krakowskiej defensywy. Pod koniec drugiej tercji wygarnął krążek w strefie obronnej rywali i po raz drugi wpakował go do bramki. Wtedy podopieczni Nika Zupancicia prowadzili już 4:1. W trzeciej tercji Pasy atakowały, ale świetnie spisywał się bramkarz Kevin Lindskoug.

W piątek, 30 grudnia w finale Turnieju Pucharu Polski Unia Oświęcim zagra z GKS Tychy. Dotychczas tyszanie aż osiem razy zdobyli cenne trofeum, są pod tym względem liderem. Unia dwukrotnie sięgnęła po Puchar Polski.