Koszykówka. Superpuchar Polski dla Stelmetu Enei

Superpuchar Polski

Stelmet Enea BC Zielona Góra pokonał Anwil Włocławek 75:66 i zdobył Superpuchar Polski!

Superpuchar Polski – Stelmet Enea BC Zielona Góra (fot. Andrzej Romański/Energa Basket Liga)

Pierwsze spotkanie nowego koszykarskiego sezonu od samego początku było bardzo wyrównane. Po 10 minutach Anwil prowadził 18:11, jednak w drugiej kwarcie koszykarze Stelmetu zabrali się za odrabianie strat, co było możliwe dzięki sporej aktywności Cecila Williamsa. Mistrzowie Polski zanotowali serię 10:0 i powoli zaczęli panować nad sytuacją, choć pierwszą połowę wygrali jeszcze włocławianie (31:30).

Superpuchar Polski – Anwil Włocławek (fot. Andrzej Romański/Energa Basket Liga)

Po przerwie oba zespoły znowu pokazywały zaciętą walkę. Po trzeciej kwarcie na tablicy widniał wynik 48:74 dla ekipy z Zielonej Góry. Gracze Stelmetu utrzymali przewagę do końca meczu, triumfując ostatecznie 75:66 i sięgając po upragnione trofeum.

Łukasz Koszarek (fot. Andrzej Romański/Energa Basket Liga)

Koszarek MVP meczu o Suzuki Superpuchar Polski

Łukasz Koszarek ze Stelmetu Enei BC Zielona Góra został wybrany Najbardziej Wartościowym Zawodnikiem (MVP) spotkania o Suzuki Superpuchar Polski.

Koszarek w tym spotkaniu zdobył 8 punktów, 4 asysty i 2 przechwyty. Był ważną postacią zespołu i dawał sporo spokoju w trudnych momentach spotkania.

Stelmet Enea BC Zielona Góra pokonał Anwil Włocławek (fot. Andrzej Romański/Energa Basket Liga)

Mecz o Superpuchar Polski oficjalnie otworzył nowy sezon koszykarski 2020/21 w Polsce. Minione rozgrywki Energa Basket Ligi zostały zakończone w marcu z uwagi na pandemię COVID-19.