POLITYKAPOLSKAŚWIAT

Koronawirus u pracownika Poczty Polskiej i proboszcza. Morawicki prawie odwołał pandemię

Mateusz Morawicki "odwołuje" pandemię koronawirusa w Polsce!

Chory rząd PiS, a konkretniej premier Mateusz Morawicki nawołuje, by iść na wybory prezydenckie, bo już prawie nie ma… koronawirusa!

Już wielokrotnie o tym pisaliśmy, że PiS nie szanuje swoich obywateli, bo ich zdrowie czy życie nie ma dla nich żadnego znaczenia.

Premier oraz minister zdrowia Łukasz Szumowski namawia, co najciekawsze, seniorów, żeby poszli na wybory, bo epidemia jest… „w odwrocie”. Morawiecki pomaga Dudzie w kampanii prezydenckiej. W Tomaszowie Mazowieckim i Kraśniku krzyczał:

„Ale chcę też powiedzieć o sytuacji epidemicznej. Drodzy Państwo: uważam, że ona też jest opanowana, bo coraz mniej jest zachorowań. I dlatego wszystkich zapraszam – śmiało idźcie do urn wyborczych 12 lipca. Młodsi, starsi, w sile wieku. To jest bezpieczniejsze niż jak codziennie wychodzicie do sklepu, na pocztę, do kościoła czy wszędzie indziej. Wszyscy musimy pójść do urn wyborczych. Apeluję zwłaszcza do osób, które nie poszły, bo się obawiały czegoś. Nie ma się już czego bać.

Latem wirusy grypy i ten koronawirus też są słabsze, dużo słabsze. Widać to już dzisiaj po sytuacji w Polsce.

Cieszę się, że coraz mniej obawiamy się tego wirusa. To jest dobre podejście, bo on jest w odwrocie”

W Polsce wg danych Sanepidu koronawirus w Polsce utrzymuje się na tym samym poziomie, a nawet są dni, gdzie krzywa zachorowań rośnie! Więc pytamy, gdzie ten wirus jest w odwrocie? Ciągle od miesiąca słyszymy od PiS-u, że koronawirusa prawie nie ma, bo jest mało zachorowań. Przecież jest to kłamstwo w żywe oczy!

Szef Światowej Organizacji Zdrowia Tedros Adhanom Ghebreyesus powiedział, że „pandemia COVID-19 nawet nie zbliża się jeszcze do końca, a wręcz przyspiesza”.

Oto przypadki zakażeń COVID-19 z ostatnich dni:

Członkini komisji wyborczej w gminie Jasieniec zakażona koronawirusem

W komisji wyborczej w gminie Jasieniec stwierdzono u członkini komisji wyborczej wynik pozytywny testu na wirusa.

Są to nowe przypadki zakażeń konorawirusem SARS-CoV-2 na terenie powiatu grójeckiego, w tym gmina Jasieniec (także podczas I tury wyborów prezydenckich).

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Limanowej

W związku z wydarzeniem, jakie miało miejsce 28 czerwca 2020 r. w Kościele Parafialnym w miejscowości Konina (gm. Niedźwiedź) oraz możliwym narażeniem na zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 uczestników mszy św. o godz. 8.00. Chodzi też o 21 czerwca – była wtedy pierwsza komunia.

Ksiądz proboszcz odprawiał msze dla dzieci przystępujących do pierwszej komunii, nabożeństwa i rozdawał komunię z ręki. Sanepid potwierdził zakażenia koronawirusem u tego mężczyzny.

Zgłosiło się już do tej pory ponad 70 osób, które uczestniczyły w mszach.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Limanowej prosi duchowieństwo i wiernych do zachowania zwiększonej ostrożności, przede wszystkim unikajmy wszelkiego kontaktu z osobami kaszlącymi i kichającymi. W trosce o swój stan zdrowia i naszych bliskich ( rodzina, przyjaciele ) zachowujmy wszelkie zasady higieny, z systematycznym myciem rąk na czele.

Jeżeli w ciągu 14 dni samoobserwacji wystąpią jakieś niepokojące objawy, w tym gorączka powyżej 380C, kaszel, duszność, problemy z oddychaniem, należy bezzwłocznie zasięgnąć pomocy medycznej lekarza podstawowej opieki zdrowotnej oraz telefonicznie powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania.

Bliski kontakt z innymi osobami wiąże się z ryzykiem przenoszenia koronawirusa. Właśnie dlatego podczas witania się należy zrezygnować z podawania dłoni, a także ściskania się i całowania. Powitania sprzyjają transmisji koronawirusa nie tylko w przypadku kontaktu z osobami mającymi objawy ze strony układu oddechowego. Również osoby pozornie zdrowe mogą być nosicielami koronawirusa i przechodzić infekcję bezobjawowo.

W związku z możliwym narażeniem na zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 uczestników nabożeństw w Kościele Parafialnym w Koninie w dniach 25 i 26 czerwca 2020r.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Limanowej zwraca się do w/w osób o pilny kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Limanowej pod numerami telefonów: 18 337 21 01 ; 18 337 24 31; 18 337 24 33 ; 666 909 124; 790 385 968, 789 262 039, 517 667 433, 789 262 042, 789 262 156 i 503 421 915.

Sołectwo Konina:

„Kościół nasz decyzją władz Sanepidu zamknięty do odwołania ! Przynajmniej na kilka dni. Korzystamy w niedzielę z dyspensy w obawie przed zarażeniem; oglądajmy w środkach społecznego przekazu. Po niedzieli dowiemy się co dalej. Mamy nadzieję, że wszystko szybko się uspokoi.”

Sortownia Poczty Polskiej. Jeden z pracowników chory na COVID-19

U jednego z pracowników warszawskiej sortowni Poczty Polskiej stwierdzono koronawirusa.

28 czerwca jeden z pracowników warszawskiego Węzła Ekspedycyjno-Rozdzielczego Poczty Polskiej przy ul. Łączyny 8 zachorował na SARS-CoV-2.

USA. Rekord dziennego przyrostu zakażeń!

W Stanach Zjednoczonych padł rekord dziennego przyrostu zakażeń. 2 lipca u 55 274 osób zdiagnozowano tego wirusa.

Liczba nowych przypadków wzrosła w 37 z 50 amerykańskich stanów.

Do 3 lipca w USA wykryto 2 837 189 przypadków zachorowań na CoViD-19. Zmarło 131 485 osób.

Polska

W Polsce 314 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem.

Liczba zakażonych koronawirusem to: 35 719/1 512 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button