RÓŻNOŚCI

Korczowa. Ukrainka przemycała ludzkie włosy. Pies Frida był sprytniejszy

Przejście graniczne w Korczowej

Przemyt ponad 8 kg naturalnych włosów udaremnili funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z podkarpackiej KAS na przejściu granicznym w Korczowej.

  • Kontrabanda warta blisko 95 tys. złotych ukryta była w dachu busa
  • W wykryciu skrytki z włosami pomogła funkcjonariuszom Frida

Kontrola pojazdu w Korczowej

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej skierowali do szczegółowej kontroli samochód typu bus, który wjeżdżał do Polski z Ukrainy.

W kontroli pomagała im Frida – służbowy pies KAS. W miejscu wskazanym przez Fridę, funkcjonariusze wykryli foliowe torby z nietypową zawartością – naturalnymi ludzkimi włosami. Pasma o długości od 70 do 75 cm ważyły 8,6 kg i ukryte były w skrytce w dachu pojazdu. Ich rynkowa wartość oszacowana została na prawie 95 tys. złotych.

Kierująca pojazdem 42-letnia obywatelka Ukrainy nie zgłosiła do kontroli przewożonego towaru. Nie uiściła także wymaganych należności przywozowych w wysokości ponad 21 tys. złotych. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu. Na poczet kary, która grozi podejrzanej o przemyt kobiecie, zabezpieczona została kwota 1 tys. złotych.

Psy w podkarpackiej KAS

W strukturach Krajowej Administracji Skarbowej na Podkarpaciu pracują 24 psy, które specjalizują się w wykrywaniu wyrobów tytoniowych, narkotyków, waluty oraz gatunków zagrożonych wyginięciem. 9-letnia Frida wspomaga pracę funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej od 8 lat. To aktywny pies rasy Jack Russell terrier, który na swoim koncie ma wiele wywęszonych skrytek z nielegalnym towarem, zarówno w samochodach osobowych, ciężarowych, jak i autokarach.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button