POLSKA

Kontrowersyjny wpis 'hejterki z TK” Krystyny Pawłowicz o transpłciowym dziecku. „Moralne dno!”

Atak na dziecko

Sędzia Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz na Twitterze ujawniła sprawę transpłciowej uczennicy.

Ten wpis wywołał oburzenie. Była posłanka Prawa i Sprawiedliwości może doprowadzić do hejtu wobec rodziny tego dziecka.


Pawłowicz napisała (pisownia oryginalna):

„Dyr.Szkoły Samorząd. im.Boh.W-wy w Podkowie Leśnej,ul.Jana Pawła II,Agnieszka HEIN doprowadziła do podjęcia przez Radę Pedagog.uchwały ZOBOWIĄZUJĄCEJ nauczycieli,by zwracali się do 10-letniego ucznia,CHŁOPCA per AGNIESZKA,jak chcieli rodzice Dane aktów stanu cywil.zlekceważono”

Pawłowicz przeszkadza transpłciowe dziecko, do którego nauczyciele zwracają się żeńskim imieniem.

Rzecznik Praw Obywatelskich zajmie się tą sprawą.

„Rozmawialiśmy z dyrekcją szkoły w Podkowie Leśnej. Sprawa jest wyjaśniona. Apeluję o powstrzymanie emocji. Dzieci należy otoczyć opieką i chronić, a nie wykorzystywać” – napisał Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak.

„Czy Rzecznik Praw Dziecka zareagował już na obrzydliwy atak na 10-cio letnie dziecko w wykonaniu Pawłowicz? Czy premier, tak oburzony informacjami o miejscu pracy dorosłego syna p. Szydło stanął w obronie transpłciowego dziecka? Obrzydliwi są, legitymizując działania hejterki z TK” – napisała posłanka KO Barbara Nowacka.

„Krystyna Pawłowicz, sędzina Trybunału Konstytucyjnego z PiSowskiego nadania, urządza w internecie hejt na 10-letnie dziecko. To nie jest nawet moralne dno. To jest brodzenie po kolana w szlamie” – napisał europoseł Robert Biedroń.

„Jedna z najbardziej podłych rzeczy jakie Pawłowicz zrobiła w życiu. Szczucie na kilkuletnie dziecko. Moralne dno!” – Krzysztof Śmiszek z Lewicy.

Burmistrz Podkowy Leśnej Artur Tusiński:

„Wczoraj pisałem ile hejt może zrobić złego. I także wczoraj ukazał się obrzydliwy tweet sędzi TK Krystyny Pawłowicz uderzający w dobro dziecka naszej szkoły i dyrektora Agnieszkę Hein. Dzisiaj odbyła się narzucona „z góry” kontrola szkoły przez kuratorium, od wczoraj dobijają się dziennikarze. Ze względu na małą społeczność i dobro dziecka staraliśmy się uniknąć rozgłosu, niemniej jednak stało się, mamy już dyskusje w przestrzeni publicznej, także na lokalnych grupach.

Z całą odpowiedzialnością informuję, że władze naszej szkoły, ale także miasta Podkowa Leśna są i będą otwarte na potrzeby każdego ucznia, także uczniów transpłciowych. Podstawowym warunkiem dobrostanu psychicznego człowieka jest integracja jego psychiki z ciałem oraz możliwość ekspresji zgodnie z tym, jak się czuje. To oczywiste dla ludzi światłych. Rolą dyrekcji i grona pedagogicznego w szkole jest stworzenia przyjaznego środowiska, wspierającego edukację i zdrowy rozwój dzieci. I taka właśnie jest nasza szkoła – wspierająca i otwarta.

Dziecko ma mądrych rodziców, przyjaciół, zrozumienie w szkole, jest otoczone opieką psychologiczną. Od wczoraj wiemy także, że ma ogromne wsparcie w organizacjach działających na rzecz dyskryminowanych mniejszości.

Obowiązkiem dorosłych jest ochrona dzieci, o czym zdaje się zapomina posłanka Pawłowicz i osoba, która wyniosła informację poza szkołę. Nie ma naszej zgody na cyniczne wykorzystywanie dzieci do politycznych rozgrywek. I na koniec – szczegóły z tweeta niewiele mają wspólnego z faktami.”

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button