POLSKA

Kontrola w Szpitalu Bielańskim. Zostanie sprawdzony rejestr aborcji. „To zastraszanie lekarzy”

Warszawa

Szpital Bielański w Warszawie działa na korzyść pacjentkom mimo niekorzystnego prawa aborcyjnego.

Wojewódzka konsultant w dziedzinie położnictwa i ginekologii dla województwa mazowieckiego Bronisława Pietrzak poinformował, że 20 grudnia odbędzie się kontrola w tej placówce na oddziale ginekologii i położnictwa. Chodzi o szczegółową dokumentację od czerwca tego roku do początku grudnia.

Pojawiają się już komentarze do tej sprawy.

„W tym szpitalu wykonuje się zabiegi terminacji, a kontrola ta to próba zastraszenia. Raczej nie chodzi tu o pacjentki (zgodnie z polskim prawem kobieta, która dokonuje aborcji, jest niekaralna), a o pracę lekarzy.”

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska i warszawskie posłanki Koalicji Obywatelskiej interweniują u Konsultant Wojewódzkiej w dziedzinie położnictwa i ginekologii w sprawie kontroli w Szpitalu Bielańskim.

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska i warszawskie posłanki Koalicji Obywatelskiej interweniują (fot. PO)
Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska i warszawskie posłanki Koalicji Obywatelskiej interweniują (fot. PO)

Interwencja Wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej i posłanek Koalicji Obywatelskiej: Aleksandry Gajewskiej, Katarzyny Lubnauer, Katarzyny Piekarskiej, Klaudii Jachiry i Urszuli Zielińskiej skierowana jest do prof. dr hab. n. med. Bronisławy Pietrzak – Konsultant Wojewódzkiej w dziedzinie położnictwa i ginekologii w sprawie kontroli w Szpitalu Bielańskim na oddziale ginekologii i położnictwa.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button