KONCERTY

Koncertowy cykl spotkań „Poeci Piosenki” w Multimedialnym Parku Fontann – Soyka, Turnau, Miśkiewicz i Napiórkowski

Warszawskie koncertowanie

Multimedialny Park Fontann wypełnią brzmienia gwiazd polskiej muzyki. Koncertowy cykl spotkań „Poeci Piosenki” rozpocznie się w sobotę, 29 sierpnia, o godz. 18.00.

Spacerowicze w centrum miasta mają szansę wysłuchać utworów z tekstami m.in. Tuwima, Szymborskiej, Młynarskiego i Baczyńskiego.

Na scenie pojawi się Stanisław Soyka, Grzegorz Turnau, Dorota Miśkiewicz i Marek Napiórkowski. Organizatorzy sięgnęli po utwory, których wartością – oprócz muzyki – jest także słowo.

Podczas występu Stanisława Soyki wybrzmią piosenki z tekstami Agnieszki Osieckiej z albumu „Tylko brać… Osiecka znana i nieznana”, klasyki Czesława Niemena z monografii „W hołdzie Mistrzowi” w sąsiedztwie takich hitów jak „Absolutnie nic”, „Cud niepamięci” czy „Tolerancja”.

Grzegorz Turnau w swojej twórczości wykorzystuje teksty czołowych polskich poetów XX wieku – najczęściej Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Jana Brzechwy, Bolesława Leśmiana, Zbigniewa Herberta, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Sięga też po teksty twórców współcześnie żyjących – głównie Michała Zabłockiego czy Leszka Aleksandra Moczulskiego, ale również Ewy Lipskiej, Jarosława Kiliana czy też Michała Rusinka.

Dorota Miśkiewicz zaśpiewa piosenki do wierszy Wisławy Szymborskiej („Przy Winie”), Juliana Tuwima („Pokoik na Hożej”) , Wojciecha Młynarskiego („Samba z kalendarza”), Agnieszki Osieckiej („Ja nie chcę spać”), Bogdana Loebla („Anna Joanna”, „A co sny”), Antoniego Marianowicza („Lubię być szczęśliwa”). Pojawią się także utwory, których słowa napisali krakowscy poeci i przyjaciele Doroty: Grzegorz Turnau („Ale”) i Michał Rusinek („Nucę, gwiżdżę sobie”).

Harmonogram koncertów:

29 sierpnia, godz. 18.00 – SOYKA TRIO,

5 września, godz. 18.00 – Grzegorz Turnau,

12 września, godz. 18.00 – Dorota Miśkiewicz, Marek Napiórkowski.

Wcześniej zapowiadany koncert Alicji Majewskiej i Wojciecha Korcza z towarzyszeniem Warsaw String Quartet, który miał się odbyć 22 sierpnia, godz.18.00 nie odbędzie się z przyczyn niezależnych od organizatora.

Wstęp wolny.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button