Kolejny tytuł Martyny Kubki w cyklu ITF. WTA w Monastyrze – Kawa i Fręch przegrały w półfinale debla

Polskie tenisistki

Martyna Kubka (PZT Team/CKT Grodzisk Mazowiecki) i Kazaszka Żibek Kulambajewa triumfowały w turnieju ITF W25 w Cherbourgu.

Najwyżej rozstawiony debel pokonał w finale francusko-belgijski duet Yasmine Mansouri i Lara Salden 6:0, 6:3.

Reprezentantka Polski zdobyła czwarty w sezonie i już 13. w karierze deblowy tytuł w cyklu ITF World Tennis Tour, w tym szósty razem z Kulambajewą, a trzeci w tym roku po triumfach w imprezie ITF60 w Pradze i W25 w Kursumlijskiej Banji. Przed tygodniem Polka zwyciężyła w W25 w Reims razem ze Szwedką Lisą Zaar

Martyna i Żibek, jako najwyżej rozstawione w drabince, miały na otwarcie „wolny los”. Rozpoczęły więc występ od ćwierćfinału, w którym wygrały z Francuzką Dianą Martynov i Brytyjką Matyldą Mutavdzic 6:7 (4-7), 6:1, 10-5. Natomiast w walce o finał ich rywalkami były Belgijka Marie Benoit i Francuzka Tiphanie Lemaitre (nr 4.), z którymi prowadziły 6:2 i w drugim secie 4:2, gdy jedna z nich skreczowała.

WTA w Monastyrze. Katarzyna Kawa i Magdalena Fręch przegrały w półfinale debla

Katarzyna Kawa i Magdalena Fręch uległy przeciwko włoskiej parze, tj. Sara Errani/Jasmine Paolini 7:6 (7-4), 3:6, 9-11 w półfinale debla turnieju WTA 250 w tunezyjskim Monastyrze.

Zaś w pierwszej rundzie gry pojedynczej Kawa wygrała z Włoszką Martiną Trevisan 6:3, 3:6, 7:5. Potem przegrała z „kraju buta” Lucrezią Stefaninią 4:6, 1:6.

Dzień wcześniej startująca z „dziką kartą” Kawa (BKT Advantage Bielsko-Biała) sprawiła dużą niespodziankę eliminując w trzech setach 38. w rankingu WTA Włoszkę Martinę Trevisan, rozstawioną z numerem trzecim w drabince. Jednak dzień później Polka, 217. na świecie, przegrała z z zawodniczką skklasyfikowaną na 125. miejscu.

Fręch w Monastyrze uległą w pierwszej rundzie singla 2:6, 6:0, 4:6 Hiszpance Nurii Parrizas-Diaz. Natomiast Falkowska przegrała pierwszy mecz w eliminacjach.

WTA 250 w Monastyrze – półfinał debla Fręch-Kawa (przed meczem)

Debel PZT Team Magdalena Fręch i Katarzyna Kawa wystąpi w półfinale turnieju WTA 250 w Monastyrze. Polki wyeliminowały parę nr 3. – Weronikę Falkowska (PZT Team) i Czeszkę Annę Siskovą 2:6, 7:6 (7-4), 10-5.

Szybko zdobyte przełamanie – przy pierwszej okazji – już na otwarcie meczu pozwoliło Falkowskiej i SIskovej zbudować prowadzenie 2:0, a potem 3:1. Swoją przewagę do dwóch „breaków” powiększyły zwyciężając w siódmym gemie, dzięki czemu odskoczyły na 5:2.

Nie wypuścił jej z rąk serwując na seta, którego po 27 minutach zakończyły wygraną 6:2.

Początek drugiej partii był dla odmiany bardzo zacięty, ale od początku serwujące pary wygrywały swoje gemy, zanim w połowie seta doszło do pojedynczych obustronnych przełamań, najpierw na korzyść polsko-czeskiej pary, która za chwilę wypuściła z rąk prowadzenie 4:3.

Potem to Fręch i Kawa wychodziły na 5:4 i 6:5, zanim doszło do tie-breaka, a w nim grały pewniej od rywalek i odskoczyły na 4-1 i 6-3, zanim wykorzystały drugiego setbol i wygrały go 7-4.

Po półtoragodzinnej walce rozpoczął się super tie-break, a w decydującej partii Polki wyszły na 3-1, zanim rywalki doprowadziły do wyrównania. Potem na 6-3, 7-4, a od stanu 7-5 zdobyły trzy następne punkty, odnosząc zwycięstwo po godzinie i 42 minutach.

Turniej Tennis Europe Junior Masters 2023

Basia Kostecka (UKT „Winner” Kraków) i Jan Urbański (Legia Tenis & Golf Warszawa) wystąpią w kategorii U14 w turnieju Tennis Europe Junior Masters 2023, który w dniach 2-5 listopada odbędzie się w Monte Carlo. Obydwoje byli pierwszymi oczekującymi w rankingu na zwolnienie miejsca w imprezie dla najlepszych juniorów tego sezonu.

Dołączyli dzięki temu do Oliwii Sybickiej (Miejski Klub Tenisowy Stalowa Wola, U14) i Jana Sadzika (Klub Tenisowy Błonia Kraków) sklasyfikowanych w w czołówce rankingu TE w swoich kategoriach wiekowych.