PIŁKA RĘCZNA

Kolejny gospodarz mistrzostw świata 2023 piłkarzy ręcznych w Polsce

Kraków i Małopolska

Kraków oraz Małopolska to kolejni gospodarze mistrzostw świata piłkarzy ręcznych, które w 2023 roku zorganizują Polska i Szwecja.

Miasto Kraków i Województwo Małopolskie to miejsca, które już przy okazji EHF Euro 2016 pokazały, że mogą być domem polskiej piłki ręcznej. Tamtejszy obiekt – Arena Kraków – był sercem turnieju, a występy reprezentacji Polski kierowanej przez Michaela Bieglera za każdym razem wypełniały trybuny do ostatniego miejsca.

– Stawiamy na partnerów sprawdzonych w boju. Władze Krakowa i Małopolski to przyjaciele sportu i piłki ręcznej. Chcemy, aby nasz turniej był prawdziwym świętem szczypiorniaka i został zapamiętany na długo jako wyjątkowe wydarzenie. Liczymy nie tylko na wielkie emocje, ale także promocję sportu wśród dzieci i młodzieży – zapowiada prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce (ZPRP) Henryk Szczepański.

Konferencja Prasowa Mistrzostw Świata 2023 w Krakowie (fot. ZPRP)

– 28. Mistrzostwa Świata Mężczyzn to kolejna wspaniała okazja do promocji naszego miasta na arenie międzynarodowej. Jestem przekonany, że za sprawą turnieju Kraków przeżyje wielkie sportowe święto z udziałem kibiców z Polski i zagranicy – mówi Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. – Cieszę się, że po raz kolejny do naszego miasta zawita piłka ręczna na najwyższym poziomie. W 2016 roku Arena Kraków była miejscem rozgrywek wszystkich grupowych spotkań reprezentacji Polski, a także meczu o 3. miejsce i finału Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2016. Rok wcześniej w naszej hali biało-czerwoni rozegrali kilka spotkań towarzyskich. W ostatnich latach Kraków był także gospodarzem licznych wydarzeń rangi europejskiej i światowej: siatkarskich, kajakarskich, piłkarskich. Mając w pamięci tę udaną współpracę w 2016 roku cieszę się, że do naszego miasta wraca także piłka ręczna i to w postaci najważniejszej imprezy roku 2023.

– To ogromny zaszczyt, że Kraków i Małopolska będą gospodarzami mistrzostw świata – mówi Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski. – Nie mam wątpliwości, że będzie to wyjątkowe święto dla sportowców i kibiców, a także kolejna szansa na promocję naszego regionu. Warto dodać, że w naszym województwie wielokrotnie odbywały się prestiżowe wydarzenia sportowe o międzynarodowym charakterze – chociażby ostatnio Mistrzostwa Świata Karate Kyokushin – podczas których gościliśmy sportowców z całego świata. Wspieramy tego typu międzynarodowe przedsięwzięcia, bowiem chcemy zarażać sportową pasją młodych ludzi, ale także promować naszą piękną Małopolskę.

Arena Kraków ugości 21 z 61 meczów turnieju, które odbędą się w naszym kraju. Będą wśród nich występy Polaków w rundzie głównej. – Awans naszej drużyny do tej fazy rozgrywek cel podstawowy. Jesteśmy przekonani, że w drugiej połowie stycznia zobaczymy naszą reprezentację w Krakowie – mówi prezes Szczepański.

Mistrzostwa świata będą miały po polskiej stronie sześciu gospodarzy. To cztery miasta (Katowice, Płock, Kraków) oraz dwa regiony (Śląsk, Małopolska). Ostatnie Miasto Gospodarza turnieju poznamy na początku grudnia.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button