KATOWICE

Kolejne przypadki złamania kwarantanny domowej. Zamierzali polecieć do Londynu

Straż Graniczna w Katowicach-Pyrzowicach

W miniony weekend funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach ujawnili kolejne przypadki złamania zasad kwarantanny, związanej z epidemią koronawirusa.

29 stycznia do odprawy granicznej samolotu, lecącego do Londynu (Wielka Brytania), stawiło się troje obywateli Polski. W trakcie odprawy funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach ujawnili, że na wszystkie osoby sanepid nałożył obowiązek odbycia 10-dniowej kwarantanny. Zgodnie z art. 116 § 1a kodeksu wykroczeń każdy z Polaków został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych.

Dwa dni później kolejne dwie osoby, które nie zastosowały się do nałożonego przez sanepid obowiązku odbycia kwarantanny zamierzały udać się do Londynu (Wielka Brytania). Oboje zostali ukarani mandatami w wysokości 500 złotych, jednakże Polak odmówił przyjęcia mandatu w związku z czym sporządzono wniosek o jego ukaranie do Sądu.

Niezależnie od nałożonych grzywien w drodze mandatu karnego, funkcjonariusze poinformowali o zaistniałych przypadkach naruszenia zasad kwarantanny Państwową Inspekcję Sanitarną oraz odpowiednie ze względu na miejsce zamieszkania Komendy Miejskie Policji. Ponadto decyzją Kapitana Statku Powietrznego, żadna z tych osób nie została wpuszczona na pokład samolotu.

Straż Graniczna przypomina, że osoby objęte kwarantanną mają obowiązek przebywać we wskazanym przez siebie miejscu i stosować się do zaleceń służb sanitarnych.
(SG)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button