HOKEJREPREZENTACJA

Kolejna porażka reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata w Hokeju na Lodzie U20

Bytom

16 grudnia w czwartym dniu IIHF Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie U20 Dywizji IB biało-czerwoni zmierzyli się z Włochami.

Na lodowisku w Bytomiu lepsi byli rywale, którzy wygrali 2:1. W sobotę na zakończenie turnieju Polacy zagrają z Koreą Południową. Mecz rozpocznie się o godz. 16:30.

To była bardzo twarda batalia. Przez długi czas – 37 minut – utrzymywał się bezbramkowy wynik. Biało-czerwoni grali lepiej w obronie niż w spotkaniach z Ukrainą i Japonią. Dawali sobie radę w defensywie nawet przy przewadze liczebnej Włochów pięciu na trzech, ale pod koniec drugiej tercji goście wpakowali krążek do siatki. Na początku trzeciej tercji Krzysztof Maciaś odebrał krążek włoskiemu obrońcy i z bliska pokonał bramkarza Italii Damiana Clarę. Dosyć szybko jednak rywale odpowiedzieli i mecz zakończył się wygraną 2:1 Włochów.

W tabeli biało-czerwoni plasują się na przedostatnim miejscu, mając punkt przewagi nad Estonią. Drużyna, która zajmie ostatnią pozycję, spadnie do Dywizji IIA. W sobotę na zakończenie mistrzostw podopieczni Artura Ślusarczyka zmierzą się z Koreą Południową. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16:30.

– Nasz cel jest klarowny, zwycięstwo z Koreą za trzy punkty. Estończycy z Włochami grają przed nami, ale to nie ma dla nas znaczenia. Musimy pokonać Koreę i w dobrych humorach zakończyć turniej. Chcę też sprawić radość moim rodzicom, mama i tata obserwują na żywo każdy mecz – mówił napastnik Krzysztof Maciaś.

Włochy – Polska 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Lobis 38, Gschliesser 46 – Krzysztof Maciaś 44

WŁOCHY: Clara – Larcher, Colli; Segafredo, Gschliesser, Purdeller – Baumgartner, Rogini; Galimberti, Lobis, Giradi – Mattonti, Lacedelli; Rigoni, Messner, Egger – Gorgone; Lacedelli, Pompanin, Zandegiacomo. Trener: de Bettin.

POLSKA: Szczepkowski – Wróbel, Kacper Maciaś; Krzysztof Maciaś, Sterbenz, J. Ślusarczyk – Schafer, Kurnicki; Ciepielewski, M. Kusak, Gromadzki – Wilk, Stępień; P. Kusak, Menc, Maćkowski – Chodor; Wawrzkiewicz, Sienkiewicz, Wybiral. Trener: A. Ślusarczyk.

Reprezentacja Polski seniorów pokonała Ukrainę

W piątek Biało-czerwoni dotarli do Marsylii, gdzie odbywa się Turniej Trzech Narodów. Podróż została opóźniona z powodu złych warunków atmosferycznych i odwołanych lotów.

Dlatego reprezentacja Polski rozegrała jedynie nieoficjalny sparing z Ukrainą. Sparing nie będzie wliczany do oficjalnych statystyk.

Mimo długiej podróży Biało-Czerwoni pokonali Ukrainę 4:3.

W sobotę podopieczni Roberta Kalabera rozegrają w ramach Turnieju Trzech Narodów mecz z Francją.