KOLARSTWO

Kolarska impreza spod Zamku Królewskiego w Niepołomicach

Kolarstwo

Już w najbliższą niedzielę 7 października punktualnie o godz. 11:11 spod XIV-wiecznego Zamku Królewskiego w Niepołomicach wystartuje WYŚCIG – pierwsza edycja kolarskiej imprezy organizowanej przez Tomasza Marczyńskiego.

Miłośnicy ścigania na szutrach i asfaltach rywalizować będą razem z patronem WYŚCIGU na dystansach 37 i 112 km przebiegających w większości przez malowniczą Puszczę Niepołomicką.

– Całe swoje doświadczenie łączę w imprezie kolarskiej, jakiej wcześniej nie znaliście. Start i meta na Zamku w Niepołomicach. Potem moje ulubione szosy i szutry w przylegającej do miasta Puszczy Niepołomickiej. Smak rywalizacji i dobra zabawa na dwóch dystansach do wyboru, a także specjalnie przygotowanych segmentach. Segment SOUDAL to prawdziwy ogień – zlokalizowaliśmy go na ostatnich 2800 metrach trasy, więc nawet jeśli nie jedziecie w czubie, warto dać z siebie wszystko na finiszu, walcząc o najlepszy czas na tym odcinku specjalnym. Segment IMMORTAL to „creme de la crème” Wyścigu. Szutrowy odcinek jest szybki, ale i bardziej wymagający fizycznie. Ten segment także ma 2800 metrów i własny pomiar czasu – pokonacie go na długim dystansie aż 4 razy, za każdym razem czas będzie mierzony, a do klasyfikacji wliczymy najlepszy – opisuje swój WYŚCIG Tomasz Marczyński.

Popularny „Maniek” nie rzuca słów na wiatr, należy więc oczekiwać, że WYŚCIG będzie najbardziej nietuzinkową impreza kolarska dla amatorów w Polsce.

Na mecie czekać będzie na Was zapach włoskiej kawy, strefa kulinarna i nagrody. A na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Niepołomicach organizujemy targi Bike Sale Expo, podczas których będzie można „upolować” super sprzęt kolarski liczących się marek w świetnych cenach. A wieczorem after party w krakowskim klubie Scena 54. Nie ma lepszego sposobu na podsumowanie sezonu! – dodaje zawodnik profesjonalnej belgijskiej grupy Lotto Soudal.

PROGRAM WYŚCIGU:

8:00 – 10:30    odbiór numerów, pakietów startowych i zapisy w biurze zawodów (ul. Zamkowa 2)

10:30    otwarcie sektorów startowych i wejście do sektorów

11:11     start honorowy i przejazd zwartą kolumną do startu ostrego (skrzyżowanie ulicy Grzybowej i Drogi Królewskiej w Niepołomicach)

ok. 11:20    start dystansu długiego 112 km (z zatrzymania)

ok. 11:30    start dystansu krótkiego 37 km (z zatrzymania)

15:00   zamknięcie trasy

16:00     rozpoczęcie ceremonii dekoracji

(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button