ŁÓDŹ

Kobieta Najlepszym Motorniczym w Łodzi. Musiała „otablicować” wagon

Zmagania motorniczych w Łodzi

Dziesięciu motorniczych z dwóch łódzkich zajezdni tramwajowych walczyło o tytuł Najlepszego Motorniczego MPK – Łódź 2018/2019.

Finał konkursu, który zorganizowano w Zajezdni Telefoniczna, był trzecim etapem zmagań motorniczych. Pierwszy – teoretyczny – odbył się w grudniu 2018 r. Drugi etap, podczas którego motorniczowie sprawdzali swoje umiejętności w symulatorze tramwaju, miał miejsce w lutym. Podczas sobotniego finału motorniczowie musieli wykazać się umiejętnościami na placyku, czyli dojechać w odpowiedniej odległości do pachołka, wykryć awarię wagonu, odpowiednio go „otablicować” i połączyć z drugim wagonem. Kolejną konkurencją był przejazd sprawnościowy, podczas którego motorniczowie mieli do wykonania dodatkowe zadania z obsługi pasażera. Musieli sobie poradzić z awanturującym się pasażerem, udzielić pomocy nieprzytomnej osobie oraz wprowadzić do pojazdu osobę niewidomą.

Łącznie do konkursu zgłosiło się ok. 40 osób. Najlepszą wśród łódzkich motorniczych okazała się Aneta Gołębowska, motornicza z Zajezdni Telefoniczna z czteroletnim stażem.

– Wygrać w konkursie z najlepszymi, bo z takimi brałam udział w konkursie, to niesamowita frajda – przyznaje Aneta Gołębowska. – Jednak codziennie zdajemy egzamin z tego, jakimi jesteśmy motorniczymi. Konkurs to tylko dodatkowa lekcja.

Drugie miejsce zajął Marcin Jurczakowski z Zajezdni Chocianowice, a na trzecim miejscu uplasował się Marcin Witek z Zajezdni Chocianowice. Przyznano również nagrody specjalne za zadania techniczne (Marcin Jeżewski z Zajezdni Telefoniczna) oraz za obsługę pasażera (Łukasz Maćkowiak z Zajezdni Chocianowice).
(MPK)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button