POLITYKA

Koalicja Obywatelska. Schetyna: ogłoszę listy wyborcze 26 lipca. Lewica z własnym blokiem na wybory parlamentarne?

Wybory parlamentarne 2019

18 lipca w Warszawie zebrał się zarząd krajowy Platformy Obywatelskiej.

Wspólnie z Nowoczesną i Inicjatywą Polska Barbary Nowackiej mają ustalić formę w jakiej wystartują do Sejmu i Senatu.

– Chcemy koalicji demokratów i patriotów. Chcemy być przekonani, że na naszych listach znajdą się wszyscy ci, którzy chcą aktywnie zmieniać Polskę – powiedział Grzegorz Schetyna szef Platformy Obywatelskiej.

– Powołujemy dziś Koalicję Obywatelską – koalicję Obywateli, samorządowców, aktywistów. Wszystko, co będzie wynikiem powyżej 38,5% będzie dla nas satysfakcjonujące.
Zależy nam na tym, żeby dotrzeć do tych, którzy są poza polityką, także do ludzi młodych. Nie ma alternatywy dla największej partii opozycyjnej w budowaniu bloku, który ma pokonać PiS. To jest nasza odpowiedzialność.
W sobotę przedstawiłem Szóstkę Schetyny. To jest podstawa programowa dla Koalicji Obywatelskiej.
Chcemy przedstawić nasze listy wyborcze w przyszły piątek 26 lipca. Jeżeli nie ma zgody, żeby wszystkie partie poszły razem, kończymy z formułą partyjną. Dzisiaj najważniejsze jest dla nas wydobyć energię z obywateli. Ważne jest, żebyśmy w Senacie nie poszli przeciwko sobie i zrobię wszystko, żeby tak się stało.
20% miejsc na listach przeznaczymy dla ludzi opozycji obywatelskiej i organizacji pozarządowych. Zaprosimy także samorządowców. 5, 10 i ostatnie miejsce zostawimy wskazaniom samorządowców – kontynuował Schetyna.

Wiosna Roberta Biedronia, Sojusz Lewicy Demokratycznej oraz Razem prawdopodobnie utworzą lewicową koalicję na jesienne wybory parlamentarne.

Ostatnim blokiem może być wspólna lista PSL z Kukizem.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button