POLSKA

Koalicja Obywatelska organizuje Sieć Obrony Protestujących. Budka: to odpowiedź na represje służb Kaczyńskiego

Protesty w Polsce

Koalicja Obywatelska tworzy Sieć Obrony Protestujących.

Posłowie i senatorowie użyją swoich immunitetów oraz praw parlamentarnych do tego, by „zawsze stać po stronie osób, które walczą o swoje prawa” (Borys Budka, przewodniczący PO).

– Sieć Obrony Protestujących, to odpowiedź Koalicji Obywatelskiej na represje służb Kaczyńskiego. Nikogo nie pozostawimy bez obrony i pomocy. Parlamentarzyści KO będą zawsze do dyspozycji protestujących. PiS robi dziś wszystko, by podgrzać agresję. Cały aparat państwowy został przeznaczony na walkę z protestującymi, a nie walkę z pandemią. Nasze państwo znalazło się w kryzysie. Nieodpowiedzialna władza, zamiast walczyć ze skutkami pandemii – rozpętała ideologiczną wojnę – dodał poseł PO.

Sieć Obrony Protestujących – szczegóły KO

„Od paru dni na ulicach polskich miast i miasteczek trwają protesty po skandalicznym wyroku pseudo – Trybunału Konstytucyjnego. Ludzie wyszli na ulicę, bo nie są w stanie znieść władzy, która ich nie słucha i gnębi. Wyrok zakazujący aborcji uderzył w bezpieczeństwo i godność kobiet, naruszył poczucie, że państwo staje za słabszymi i dba o godność obywateli.

Dziś obywatele protestują przeciwko złej władzy, protestują w obronie swojego prawa możliwości wyboru. Nie godzimy się na nieproporcjonalne reakcje służb w odpowiedzi na spontaniczne protesty. Policja powinna służyć społeczeństwu, a nie być narzędziem władzy.

Ruszamy ze skoordynowaną akcją pomocy prawnej osobom poszkodowanym podczas interwencji służb na protestach. Nasze biura są otwarte, dzwońcie do nas. Pomożemy prawnie osobom represjonowanym i zatrzymanym przez państwo. Będziemy również na ulicach pomagać przy złych interwencjach i bronić osób demonstrujących, ich prawa do wolności i poczucia bezpieczeństwa w państwie.

ZNAJDŹ NAJBLIŻSZE BIURO I ZADZWOŃ DO NAS. POMOŻEMY!

LISTA NUMERÓW TELEFONÓW I ADRESÓW EMAIL DO BIUR, W KTÓRYCH UZYSKASZ POMOC (KLIKNIJ)

Zalecamy przed pójściem na demonstrację zapoznać się ze swoimi prawami:

-> Masz prawo odmówić składania zeznań

-> Masz prawo do kontaktu z prawnikiem

-> Jeżeli nie zgadzasz się z powodem zatrzymania – masz prawo do jego zaskarżenia

-> Masz prawo powiadomić wybraną osobę o swojej sytuacji

-> Masz prawo uzyskać pomoc medyczną.”

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button