POLITYKA

Koalicja Obywatelska. Małgorzata Kidawa-Błońska kandydatką na premiera

Koalicja Obywatelska - wybory parlamentarne 2019

Koalicja Obywatelska zarejestrowała listy kandydatów do Sejmu i Senatu.

– Jest nas tysiąc – każdy znany z imienia i nazwiska, każdy gotowy poświęcić wszystko dla Polek i Polaków. Od dziś wszyscy razem ruszamy pełną parą do walki o wolną, szanowaną i szczęśliwą Polskę! – mówił Przewodniczący Grzegorz Schetyna podczas oficjalnej inauguracji startu kampanii wyborczej Koalicji Obywatelskiej.

– Chcę wszystkim, którzy z nami rozmawiali, z całego serca podziękować. Również tym, którzy byli krytyczni. Bardzo dużo się od was nauczyliśmy. Jesteśmy mądrzejsi waszym doświadczeniem. Najlepszy dowód na to, że mądrość jest w ludziach. Wystarczy ich słuchać. Ja sam mam zapisany cały notes. Miejsce, sprawa, rady, pytania, wszystko jest, nic nie zginie. Nasze spotkania nie ustaną. Są dla nas zbyt ważne. Nikt, kto chce dobrze rządzić, nie może oderwać się od ludzi, od życia. Tego błędu już nigdy nie popełnimy – powiedział Przewodniczący Grzegorz Schetyna podczas swojego wystąpienia.

W trakcie przewodniczący Schetyna zaprezentował kandydatkę Koalicji Obywatelskiej na urząd premiera. Po wygranych wyborach ma nią zostać Małgorzata Kidawa-Błońska.

– Jest jeszcze jedno pytanie, a właściwie żądanie, które słyszałem niemal za każdym razem. Ludzie domagają się spokoju i rozsądku. Chcieliby, żeby pojawił się ktoś „kto by umiał was tam wszystkich pogodzić”. Kto by wprowadził ład, normalność i zgodę. Potrzebny jest ktoś, przed kim nawet najgorsi szczekacze muszą się zacząć miarkować. Ktoś kto będzie myślał o ludziach i o ich zwykłych życiowych sprawach. Chcą nowej jakości. Kogoś, kto nie będzie zajmował się polityczna wojną, tylko wytrwałą pracą. Kogoś, kto nie będzie zwracał uwagi na innych polityków, a skoncentruje się na ludzkich sprawach – kontynuował Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna.

– Polska jest warta tego, by była krajem bez nienawiści! Marzę o tym, aby Polska była krajem, w którym na ulicach ludzie się do siebie uśmiechają, kiedy pomagają każdemu w potrzebie, żebyśmy znowu byli jedną wspólnotą, i żeby wiedzieli, że razem możemy zmieniać świat, kiedy przypomnimy, jak ważne są słowa: honor, uczciwość, odpowiedzialność, tolerancja i szacunek. Jeżeli obudzimy w sobie to wszystko to wygramy te wybory, bo Polacy tego od nas oczekują – mówiła Małgorzata Kidawa-Błońska kandydatka Koalicji Obywatelskiej na urząd premiera RP.

Małgorzata Kidawa-Błońska jest także pierwsza na liście w Warszawie. Schetyna podjął taką decyzję, ponieważ obawia się ponieść w stolicy porażkę w starciu z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Szef KO jest liderem we Wrocławiu.
(KO, własne)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button