SPORTY WALKI

Knockout Boxing Night 10 w Łomży – Szpilka vs Radczenko. Znamy całą kartę walk

Knockout Boxing Night 10

Poznaliśmy całą kartę walk przed galą Knockout Boxing Night 10 w Łomży.

Już 7 Marca widzowie na hali oraz przed telewizorami obejrzą 8 pojedynków boksu zawodowego.

W walce wieczoru wystąpi Artur Szpilka, który wraca do wagi junior ciężkiej i zapowiada jej podbój! Pierwszą “przeszkodą” w drodze na szczyt będzie Sergiej Radczenko, który trzykrotnie boksował na polskich ringach. Ukrainiec stoczył emocjonujący pojedynek z Krzysztofem Głowackim, posyłając byłego Mistrza Świata na deski, był o krok od zakończenia kariery Adamowi Balskiemu oraz dał 8 wyrównanych rund pretendentowi do pasa Mistrza Świata WBC, Michałowi Cieślakowi.

W drugiej walce wieczoru zobaczymy ulubieńca publiczności – Fiodora Czerkaszyna! Król nokautu zmierzy się z doświadczonym Patrickiem Mendy (18-15-3, 1KO). 29-letni Mendy jest dobrze znany kibicom nad Wisłą. Pięściarz, którego żona jest Polką, wygrał z Robertem Świerzbińskim oraz boksował z Kamilem Szeremetą. W październiku przegrał minimalnie na punkty po bardzo wyrównanym pojedynku z Robertem Parzęczewskim.

Po przerwie spowodowanej kontuzjami do ringu wróci również jeden z największych, polskich talentów wagi półciężkiej – Paweł Stępień! 29-latek ze Szczecina pokaże się po raz pierwszy od ubiegłorocznego remisu z Markiem Matyją. Przeciwnikiem Stępnia będzie inny dobry znajomy polskich kibiców – Geard Ajetovic (31-23-2, 16 KO).Doświadczony Serb wygrywał na polskich ringach m.in. z Przemysławem Opalachem oraz Michałem Gerleckim. W ubiegłym roku Ajetovic stoczył pięć walk, a ostatni raz boksował w grudniu.

Na widzów w Łomży będą czekać 4 dodatkowe pojedynki boksu zawodowego, a wśród nich walka jednego z największych prospektów młodego pokolenia pięściarzy w Polsce – Kamila Bednarka, którego sprawdzi Białorusin Ivan Murashkin oraz utalentowanego ulubieńca ostrołęckiej publiczności – Przemysława Zyśka, który skrzyżuje rękawice z Vasylem Kurasovem (11-4, 6KO). Do ringu wróci również Łukasz Różański po spektakularnym zwycięstwie nad Izu Ugonohem w zeszłym roku!

Pełna karta walk:

Artur Szpilka (23-4, 16KO) vs Sergiej Radczenko (7-5, 2 KO)

Fiodor Czerkaszyn (15-0, 10KO) vs Patrick Mendy (18-15-1, 1KO)

Paweł Stępień (12-0-1, 11KO) vs Geard Ajetovic (31-23-2, 16KO)

Przemysław Zyśk (11-0, 4KO) vs Vasyl Kurasov (11-4, 6KO)

Łukasz Różański (11-0, 10KO) vs Eriks Kalasnikovs (10-8-1, 8KO)

Kamil Bednarek (2-0, 1KO) vs Ivan Murashkin (5-5-1, 2KO)

Serhi Huk (debiut) vs Krzysztof Rogowski (10-30, 5KO)

Bartłomiej Szczęsny (debiut) vs Przemysław Binienda (2-27, 2KO)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button