TRÓJMIASTO

Kierowca po kokainie pędził ulicami Gdańska. Wpadł w ręce grupy „Speed”

42-latek trafił do policyjnego aresztu

Funkcjonariusze ruchu drogowego z Gdańska, działając w ramach grupy „Speed”, podczas ostatnich działań zatrzymali kierowcę tesli, który kierował po narkotykach.

Policjanci podczas działań zatrzymali 8 praw jazdy i nałożyli 10 mandatów.

Policjanci z gdańskiej drogówki pod koniec minionego tygodnia przeprowadzili kontrole samochodów w ramach działań grupy Speed. Funkcjonariusze sprawdzali samochody na Al. Grunwaldzkiej i tuż przed godz. 23.00 zauważyli teslę, której kierowca nie zachowywał toru jazdy oraz gwałtownie zmieniał pasy ruchu. Policjanci zatrzymali samochód i podczas kontroli użyli narkotestu, który wykazał w organizmie kierowcy tesli kokainę. 42-letni mieszkaniec Chojnic został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Mężczyźnie, za kierowanie po użyciu środków odurzających grożą dwa lata więzienia, utrata prawa jazdy oraz wysoka grzywna. Odpowie także za wykroczenia drogowe.

Podczas pracy grupy Speed, policjanci tego dnia zatrzymali 8 praw jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości oraz nałożyli 10 mandatów karnych za wykroczenia drogowe.

Funkcjonariusze działający w grupie Speed wykonują przede wszystkim zadania, które mają na celu eliminowanie z drogi kierowców nie stosujących się do ograniczeń prędkości.
Kierowani

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button