FESTIWALEKONCERTY

Kalifornijski zespół DRAIN na Pol’and’Rock Festival 2023

29. Pol'and'Rock Festival

Każdy, kto miał okazję zobaczyć występy hardcorowego zespołu z Santa Cruz na żywo, wie, czego może się spodziewać.

DRAIN wpadnie na Pol’and’Rock Festival 2023, grzejąc widownię muzyką i żarem kalifornijskiego słońca.

DRAIN powstał w 2014 roku w leniwym klimacie miasta Santa Cruz, położonego tuż nad oceanem w Północnej Kalifornii, kiedy to Sammy Ciaramitaro, gitarzysta Cody Chavez oraz perkusista Tim Flegal, ówcześni studenci miejscowego college’u, wpadli na siebie i postanowili spróbować swoich sił na rynku muzycznym.

Jako że każda z okolicznych scen w San Jose czy Oakland (znanego z legendarnej alei Gilman Street) miała swój osobisty charakter, młody zespół musiał włożyć sporo wysiłku w stworzenie własnej niepowtarzalnej energii. Artyści wychowali się w Kalifornii i postanowili na tym oprzeć swoją twórczość, dumnie czerpiąc z lokalnej historii hardcoreu.

– Ludzie przyjeżdżają do Santa Cruz i mówią 'Okej, czyli DRAIN wygląda tak jak to miasto.’ I brzmimy też tak, jak można sobie wyobrazić, że brzmi Santa Cruz – mówi lider zespołu, Sammy Ciaramitaro.

Jak na ironię, ich płyta wydana na początku pandemii w 2019 r. California Cursed [tłum. „Przekleństwo Kalifornii”] okazała się być kluczem do sukcesu, który otworzył zespołowi drzwi do międzynarodowych scen muzycznych na starym kontynencie. Krótko po debiucie w Europie, DRAIN wrócił do Los Angeles, występując jako główny artysta festiwalu Sound and Fury przed sześciotysięczną publicznością spragnioną nowej generacji mistrzowskiego hardcoreu.

Living Proof [tłum. „Żywy Dowód”] z 2023 r. to z kolei najnowsze wydanie DRAIN, które można uznać za bezbłędnie podsumowanie ich pracy i etosu podyktowanego sercem – centralnych wartości dla zespołu.

– Mam nadzieję, że każdy, kto posłucha tej płyty, będzie z niej czerpać nadzieję. Skoro my daliśmy radę przetrwać trudne czasy, każdy da radę. Nie mogę się doczekać, by zagrać te kawałki na żywo i usłyszeć w odpowiedzi tłum ludzi śpiewających te same słowa. Tak jak mówi tytuł – jesteśmy żywym dowodem – mówi Ciaramitaro.

Najpiękniejsza Publiczność Świata na pewno sprosta temu wyzwaniu. 29. edycja Pol’and’Rock Festival zbliża się wielkimi krokami i kusi kolejną legendarną hardcoreową ucztą.

29. Pol’and’Rock Festival

29. Najpiękniejszy Festiwal Świata odbędzie się już 3-5 sierpnia 2023 r. na byłym lotnisku Czaplinek-Broczyno, w województwie zachodniopomorskim ok. 125 km od Szczecina. Wśród ogłoszonych już zespołów są m.in. Apollo 440, Spin Doctors, Biohazard, Carpenter Brut, Brodka i Napalm Death.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button