MUZYKA

Julia Rocka i Michał Szczygieł w nieoczywistym duecie. Singiel o przewrotnych losach

Energetyczny bit

Julia Rocka – jedna z najciekawszych debiutantek na polskim rynku muzycznym i największych popkulturowych objawień ostatnich lat oraz Michał Szczygieł, jeden z czołowych artystów młodego pokolenia, połączyli siły we wspólnym singlu.

Zapadająca w pamięć melodia, energetyczny bit i połączenie charakterystycznych głosów obu artystów zapewniły singlowi premierę na antenie największych polskich rozgłośni radiowych. To, że zarówno Julia jak i Michał mają na koncie albumy, które wygenerowały kilkudziesięciomilionowe odtworzenia, tylko podkręca apetyt na tę premierę.

Za brzmieniem singla stoi producent „Blazy”, ale słychać tu nową energię i zwrot w kierunku brzmień akustycznych, które świetnie łączą się z elektroniką, dominującą na debiutanckim albumie Julii.

– Praca w studio z Michałem Szczygłem to była czysta przyjemność. Za brzmienie utworu niezmiennie odpowiada Michał Głomski, który stworzył produkcję opartą na gitarze akustycznej wzbogaconej o elektroniczne elementy i energiczny bit. Mam nadzieję, że utwór spodoba się słuchaczom, a może nawet ktoś się z nim utożsami – mówi Julia.

Singiel jest opowieścią o przewrotnych losach relacji międzyludzkich. Na tle upbeatowej muzyki wybrzmiewa przejmujący tekst, z którym wielu odbiorców może się utożsamić.

– „I że czuje się sam” to w gruncie rzeczy smutna piosenka o toksycznej relacji i mijaniu się dwójki ludzi. Dzięki gościnnemu udziałowi Michała Szczygła w singlu udało się przedstawić historię miłosną z dwóch perspektyw, co czyni ją jeszcze bardziej niejednoznaczną i ciekawą. Bardzo się cieszę z tej współpracy – Julia Rocka.

„W utworze starałem się nawiązać dialog z Julią. Stanąć w opozycji do jej słów i przedstawić swój punkt widzenia. Po pierwszym spotkaniu w studiu wiedziałem, w którą stronę to pójdzie. Julia i Michał (producent) okazali się przesympatyczni, dzięki czemu praca przebiegała w świetnej atmosferze. Mam nadzieję, że udzieli się to słuchaczom” – Michał Szczygieł.

Singlowi towarzyszy niezwykle klimatyczny klip w reżyserii Dawida Ziemby, nakręcony według scenariusza Julii.

– Chciałam aby teledysk miał formę krótkiej etiudy filmowej, bardziej niż klasycznego teledysku. Przedstawiliśmy krótkie scenki w barze, w których główna postać, którą gram wpada w coraz większą obsesję na punkcie swojego Ex, granego przez Michała Szczygła, co ostatecznie prowadzi do całkowicie zniszczonego wieczoru – Julia Rocka.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button