WARSZAWA

Jestem z Ciebie dumna – Warszawa. Wyprawka dla każdego malucha

Wyprawka dla warszawskiego dziecka

Rusza wysyłka wyprawek dla nowo narodzonych warszawiaków.

Otrzyma je każde dziecko, którego rodzice mieszkają w stolicy, płacą tu podatki oraz złożą stosowny wniosek.

Jestem z Ciebie dumna – Warszawa

Taki napis znajduje się na body, jakie rodzice znajdą w przesyłce. Będzie tam jeszcze ubranko w długim rękawem, 1 para skarpet i spodenki. Wszystkie ubrania wykonano ze 100% wysokogatunkowej bawełny. W zestawie jest także koc dwuwarstwowy o wymiarach 75×100 cm, pięć kolorowych chust tetrowych o wymiarach 75×75 cm. Ręcznik kąpielowy z kapturem o wymiarach 75×75 i paczka chusteczek nawilżanych (50 szt.). Wszystkie prezenty zapakowano w kosz Mojżesza (75x28x20 cm), który jest wyściełany piankowym materacykiem. Przedmioty opatrzone są logo promocyjnym Warszawy.

– Mam nadzieję, że taki powitalny prezent dla małej warszawianki czy warszawiaka będzie nie tylko użyteczny, ale będzie także miłą pamiątką radosnego faktu przyjścia na świat nowego obywatela naszego miasta – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Rodzice powiedzieli – dobry pomysł!

Po raz pierwszy wyprawki dla warszawskich maluchów dotarły do 400 rodzin w ramach pilotażu prowadzonego przez miasto w 2018r. Ratusz poprosił ich o ocenę projektu oraz zawartości kosza. Wyprawka obecnie wysyłana do rodzin zawiera właśnie rzeczy wybrane jako najbardziej przydatne przez uczestników pilotażu.

Wyprawki w pierwszej kolejności otrzymają rodziny, które złożyły wnioski w kwietniu i maju. Opóźnienie spowodowała konieczność rozpisania przetargu i wyłonienia wykonawcy. Zakończenie procedury oznacza, że program będzie realizowany do grudnia 2021 r. za sumę 19,7 mln zł.

Jak otrzymać wyprawkę?

Do uzyskania wyprawki uprawniony jest każdy mały mieszkaniec Warszawy urodzony od 1 kwietnia 2019r. Warunkiem przyznania wyprawki jest zamieszkiwanie rodziców wraz dzieckiem oraz płacenie podatków w m. st. Warszawa. Aby uzyskać wyprawkę należy wypełnić wniosek dostępny na stronie internetowej https://wyprawka.um.warszawa.pl/, następnie zapoznać się z treścią wniosku, podpisać i złożyć w dowolnym Urzędzie Stanu Cywilnego (wykaz siedzib USC: http://usc.um.warszawa.pl/siedziby-usc ) lub Biurze Pomocy i Projektów Społecznych Urzędu m.st. Warszawy przy ul. Niecałej 2 w Warszawie.
(UMW)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button