POLSKAŚWIAT

Jens Stoltenberg w Łasku: NATO nie wyśle wojsk czy samolotów do Ukrainy

Andrzej Duda: Sojusz musi utrzymać jedność

W 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku prezydent RP Andrzej Duda spotkał się z Sekretarzem Generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem.

– Sojusz musi utrzymać jedność, razem musimy stać przy Ukrainie – podkreślał Andrzej Duda.

– NATO nie chce być częścią konfliktu rosyjsko-ukraińskiego, dlatego nie zamierzamy wysyłać żadnych wojsk na Ukrainę, nie zamierzamy też wysyłać samolotów do ukraińskiej przestrzeni powietrznej – mówił w Łasku Sekretarz Generalny NATO Jens Stoltenberg.

– NATO udziela też wsparcia militarnego, wysyłamy sprzęt wojskowy, wysyłamy broń przeciwpancerną, broń przeciwlotniczą, a także inne rodzaje sprzętu. Dostarczamy pomoc humanitarną i finansową – dodał.

W 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku prezydent RP Andrzej Duda spotkał się z Sekretarzem Generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem (fot. KPRP)

– Omówiliśmy bieżącą sytuację bezpieczeństwa i kroki, jakie są potrzebne na przyszłość, żeby wzmocnić wschodnią flankę sojuszu – mówił Andrzej Duda w Łasku.

– Sojusz musi utrzymać jedność, razem musimy stać przy Ukrainie. Nie możemy zgodzić się na to, by okupowane, napadane zbrojnie było państwo w Europie i by granice były zmieniane siłą – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Prezydent akcentował, że dzisiejsza wizyta podkreśla jedność, spójność i solidarność w działaniach.

– Wszystko o czym mówiliśmy z Sekretarzem Generalnym to wyjście pod zbliżający się szczyt NATO w Madrycie, gdzie będziemy decydować o wzmocnieniu bezpieczeństwa Europy i wschodniej flanki Sojuszu – zapowiedział Andrzej Duda.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button