WARSZAWA

Jedna z 15 ulubionych destynacji. Turyści z Izraela wybierają Warszawę

Turyści z Izraela wybierają Warszawę

Warszawa należała w ubiegłym roku do 15 ulubionych destynacji wybieranych przez turystów z Izraela.

Badanie przeprowadził największy hebrajskojęzyczny portal turystyczny Lametayel.co.il. Stolica znalazła się w tak zaszczytnym gronie jak Amsterdam, Berlin, Rzym czy Barcelona.

Wyróżnienie dla miasta odebrał dyrektor Stołecznego Biura Turystyki Paweł Moras, podczas tegorocznej edycji targów IMTM w Tel Awiwie. To najważniejsze profesjonalne wydarzenie turystyczne w Izraelu każdego roku odwiedza kilkadziesiąt tysięcy osób.

Liczba turystów z Izraela w Warszawie systematycznie wzrasta. W roku 2017 Warszawę odwiedziło 107 tys. Izraelczyków i zajmowali 8 miejsce z 4 procentowym udziałem w przyjazdach turystycznych do stolicy. To o 31 procent więcej niż w roku 2016.

Stołeczne Biuro Turystyki od pięciu lat prowadzi aktywne działania na rynku izraelskim, promując stolicę wśród potencjalnych turystów. Oprócz promocji miasta podczas targów organizuje wizyty prasowe dla izraelskich dziennikarzy i blogerów, promuje miasto w mediach społecznościowych, współpracuje z administratorami popularnych stron i grup w mediach społecznościowych oraz organizatorami wyjazdów do Warszawy. W roku 2018 SBT zorganizowało między innymi wizytę prasową dla dziennikarki z portalu Lametayel.co.il, która zaowocowała nowymi treściami dotyczącymi Warszawy na portalu, a także promocją na głównej stronie portalu.

Stworzony w 1999 roku portal Lametayel.co.il należy do największej izraelskiej grupy sektora turystycznego zarządzającej m.in. siecią 26 centrów turystycznych. Jest wiodącą platformą podróżniczą odwiedzaną miesięcznie przez ponad 1,6 mln unikalnych użytkowników.

Z Polski do Tel Awiwu można polecieć m.in. www.wizzair.com/pl-pl
(UMW)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button