FESTIWALEKONCERTY

Jazz Forum Machine na Małej Scenie Pol’and’Rock Festival 2023

Festiwale w Polsce

Jazz powraca na Pol’and’Rock Festival!

Grupa największych gwiazd nowej generacji polskiego jazzu zagości na Małej Scenie tegorocznej edycji Festiwalu. Przygotujcie się na prawdziwy muzyczny zawrót głowy z Jazz Forum Machine.

Historia zespołu jest tak barwna jak jego twórczość. Jazz Forum Machine powstał w 2019 roku z inicjatywy organizatorów Jazz Forum Showcase powered by Szczecin Jazz – pierwszej i do tej pory jedynej edycji jazzowej uczty zorganizowanej w Szczecinie. Spośród zespołów, które wtedy zaprezentowały swoją twórczość, do współpracy przystąpili grający na harmonijce ustnej Kacper Smoliński, gitarzysta Jakub Mizeracki, saksofonista Maciej Kądziela, pianistka Kasia Pietrzko, skrzypek Tomasz Chyła, perkusista Adam Zagórski i basista Roman Chraniuk tworząc fundamenty Jazz Forum Machine (wtedy: Jazz Forum Talents).

Zespół regularnie występuje na najważniejszych polskich festiwalach jazzowych. W swojej historii koncertował w USA, zaprezentował się także na koreańskim Jarasum Jazz Festival oraz Polish Jazz Festival in Tel Aviv w Izraelu. W 2022 roku Jazz Forum Machine, jako jedyny zespół z Polski, wystąpiło w Bremie na największych targach jazzowych w Europie Jazzahead! 2022, podczas showcse’u European Jazz Meeting. W grudniu 2022 jako jedyny zespół z Polski Jazz Forum Machine wystąpił na festiwalu Jazz Bez we Lwowie.

Jazz Forum Machine to projekt, którego pośród muzycznej różnorodności Najpiękniejszego Festiwalu Świata nie mogło zabraknąć!

29. Pol’and’Rock Festival

29. Najpiękniejszy Festiwal Świata odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2023 r., już po raz drugi na płycie byłego lotniska Czaplinek-Broczyno w województwie zachodniopomorskim. Festiwal jest darmowy i niebiletowany. Na festiwalu zagrają także m.in.: Apollo 440, Spin Doctors, Biohazard, Carpenter Brut, Napalm Death, Brodka, DRAIN, While She Sleeps, Zalewski, Bullet for My Valentine, Royal Republic, Saint City Orchestra, The Scratch, Get The Shot, LemON, Rise Of The Northstar, The Rumjacks, Lady Pank, LUIKU oraz Hoffmaestro.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button