MUZYKA

James Arthur ujawnia swoje surowe emocje. Energetyczny utwór „Blindside”

Muzyka łączy

Dopiero co powrócił z nową muzyką, a już dzieli się kolejną propozycją – James Arthur wydał właśnie najnowszą piosenkę „Blindside”.

Premierze singla towarzyszy oficjalny teledysk (reż. Tim Mattia).

„Blindside” to James w najlepszym wydaniu. Jak komentuje artysta:

„Blindside” to piosenka, którą chciałem napisać od lat, o zakochaniu we właściwej osobie w niewłaściwym czasie. To energetyczna piosenka ze smutnym tekstem. Naprawdę pasuje do mojego nowego surowego stylu, którego szukałem”.

Reżyser teledysku, Tim Mattia, dodaje:

„Blindside to” taki surowy i emocjonalny utwór. Kiedy James i ja rozmawialiśmy o tym, jak doszło do napisania tej piosenki i omawialiśmy znaczenie jej tekstu, od razu wiedziałem, że musimy uchwycić jego epickie występy, kontynuując amerykański klimat poprzedniego teledysku do „A Year Ago”. Połączyliśmy trochę dramatycznych i pełnych emocji scen, ukazujących m.in. nagłą utratę miłości w związkach oraz scenę, w której w miarę postępu utworu James staje się dosłownie coraz bardziej zakrwawiony i posiniaczony – to fizyczne ucieleśnienie jego emocjonalnego bólu.

James otrzymał niedawno nagrodę BRIT Billion, przyznawaną za przekroczenie miliarda streamów w Wielkiej Brytanii. Tym samym dołączył do elitarnego towarzystwa takich laureatów, jak ABBA, Anne-Marie, Coldplay, Ellie Goulding, George Ezra, Lewis Capaldi, Mariah Carey, Rita Ora, Sam Smith i Whitney Houston.

James Arthur sprzedał ponad 37 milionów płyt na świecie i wydał cztery albumy, które okazały się wielkim sukcesem: „James Arthur” (platyna w Polsce), „Back From the Edge”, „YOU” i „It’ll All Make Sense in the End”. Ponadto może się pochwalić dziewięcioma singlami z listy Top 40 w UK. Na początku 2019 roku jego utwór „Say You Won’t Let Go” otrzymał wyróżnienie za ponad miliard streamów na Spotify – obecnie ma 4 miliardy streamów i 1,5 miliarda wyświetleń na YouTubie. W tym roku piosenkę nagrodzono diamentowym certyfikatem RIAA. James zdominował także listy przebojów swoją współpracą z Sigalą „Lasting Lover”, która wspięła się na 1. miejsce w Wielkiej Brytanii. Artysta pracuje obecnie nad kolejnym krążkiem.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button