PIŁKA NOŻNAPOLITYKA

Jakub Błaszczykowski i Mateusz Morawiecki w Truskolasach. Ogłoszono dofinansowanie budowy boiska

Jakub Błaszczykowski i Mateusz Morawiecki

Szef rządu oraz minister Łukasz Schreiber wzięli udział w spotkaniu z Jakubem Błaszczykowskim, podczas którego ogłoszono dofinansowanie budowy boiska w Truskolasach – rodzinnej miejscowości piłkarza.

Mateusz Morawiecki podkreślił wagę systemu szkolenia sportowego dzieci i młodzieży w Polsce. „Chcemy wprowadzić kreatywne rozwiązania, które będą polegały nie tylko na kopiowaniu najlepszych rozwiązań, ale też będą naszym nowatorskim podejściem do futbolu” – zaznaczył.

Dzięki takim projektom rząd dba o zrównoważony rozwój obszarów wiejskich, a także stawia na profesjonalną infrastrukturę sportową. „W różnych polskich gminach i powiatach chcemy szerzej rozwinąć ten program sportowy” – zadeklarował szef rządu.

Jak podkreślił Mateusz Morawiecki, wszystko po to, żeby dzieci cieszyły się grą w piłkę nożną, a „Polacy cieszyli się z naszych zwycięstw”.

Jakub Błaszczykowski od wielu lat starał się o możliwość budowy w Truskolasach boiska z prawdziwego zdarzenia. W tym roku inicjatywa została wsparta przez rząd.

Inwestycja zakłada budowę boiska ze sztuczną nawierzchnią do gry w piłkę nożną. Jej koszt to ok. 1,8 – 2 mln zł. Dofinansowanie z rezerwy ogólnej Prezesa Rady Ministrów będzie wynosić 1 mln zł.
(KPRM)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

  1. Świetna inicjatywa 🙂 Trzymam za nią kciuki i liczę że pozwoli ona wyszkolić jeszcze wiele talentów piłkarskich 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button