POLITYKA

Jak w Monty Python: PiS nasłał na PO policję. Donald Tusk: Przekupstwo, Inwigilacja, Szantaż. Jednym słowem – PiS

Kongres Programowy PO

W weekend odbył się pierwszy z cyklu Kongresów Programowych PO w Błoniu.

Politycy spotkali się online, by być jak najbliżej i jak najbezpieczniej. Zaprezentowali strategie na kryzys pandemii, konkretne rozwiązania, na których oparta będzie Odporna Polska – zdrowa, ze stabilną i silną gospodarką.

Kongres Programowy PO to ponad 1000 uczestników i 6 paneli. To długie godziny prac grup programowych na temat: zagrożeń pandemicznych, kryzysowemu zarządzaniu państwem, bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni, strategicznych zasobów, systemu bezpieczeństwa dostaw oraz stabilnego złotego.

– Nowoczesne państwo w chwilach krytycznych musi być elastyczne i angażować maksymalnie dużo ludzi, przede wszystkim na poziomie regionalnym i powiatowym – Platforma Obywatelska.

„Uprzejmi z PiS nasłali na nas policję i gazetę z awanturą, że KP PO to impreza masowa i jej nie zgłosiliśmy. Czuję się jak w Monty Python, ale muszę to wytłumaczyć: 1000 ludzi koło Donalda Tuska połączyło się z nami zdalnie na zoom i wyświetliliśmy ich na ekranie” – powiedziała Kinga Gajewska, posłanka PO.

Donald Tusk na Kongresie Programowym PO w Błoniu (fot. PO)

– Wszyscy mamy prawo do normalnego życia – ile razy dziennie mamy słuchać o liczbie ofiar i nieudolności władzy?
Wiem, że czujemy to samo.

To tak okrutne, że nie chce mi przejść przez gardło: Polska bije wszelkie rekordy jeśli chodzi o tzw. nadmiarowe zgony.

To jest doświadczenie tej pandemii: od tego, czy władza jest dobra czy zła, czy jest uczciwa czy skorumpowana, zależy życie obywateli. To jest także sytuacja w Polsce.

Prezes Kaczyński wymyślił ustawę, która zamiast chronić Polaków, ma ich skłonić, żeby donosili na siebie nawzajem. Tylko w chorym umyśle może pojawić się tak upiorny pomysł.

Polska Odporna musi oznaczać, że pandemią zajmują się eksperci, a nie fanatycy religijni z podejrzanej sekty.

Najwyżsi urzędnicy państwowi zarabiali swoje prywatne pieniądze na chorobie i śmierci Polaków.
Rządzą nami ignoranci i tchórze.

W tym roku zamiast obiecanej przez władzę 14-tej emerytury będzie być może 14-procentowa inflacja.

Złożymy w trybie natychmiastowym projekt ustawy, który zapewni drugą waloryzację emerytury w tym roku, jeśli inflacja przekroczy 10%. Nie pozwolimy okraść ludzi z pieniędzy, które im się należą.

Skrót PiS oznacza Przekupstwo Inwigilację Szantaż.

Sezon bezkarności kończy się na naszych oczach. Nie pozostaną bezkarni ci, którzy nadużyli władzy wobec zwykłego człowieka – stwierdził Donald Tusk, przewodniczący PO.


Członkowie PO powiedzieli m.in.

– Rządzący w sposób dramatyczny nie zdali egzaminu w pandemii. Walczyli nie z pandemią, ale o wyniki sondażowe swojej partii.

– Stworzymy miejsce dla Naczelnego Inspektora ds. walki z epidemiami. Będzie to niezależny ekspert z uprawnieniami do wydawania zaleceń dla administracji publicznej. Medycyna to nauka a nie opinie do dowolnej interpretacji.

– Rak nie czeka, aż skończy się pandemia. Musimy stworzyć sieć białych szpitali wolnych od wirusa.

– Ludzie zarządzający państwem nie mogą czerpać korzyści z nieszczęścia Polaków. Zaostrzymy odpowiedzialność karną za przestępstwa urzędnicze w czasie stanu zagrożenia.

– System zarządzania kryzysowego musi być zbudowany na Polsce lokalnej. To lokalni gospodarze muszą dostać realne narzędzia, żeby chronić mieszkańców. Nie tylko włodarz miasta, ale także starosta czy sołtys.

– Stworzymy w miastach Ochotniczą Straż Ratunkową – doskonale zorganizowaną armię wolontariuszy.

– Do dziś nie wytłumaczono Polakom, dlaczego dziecko nie mogło iść do szkoły, a dorosły mógł spokojnie pójść do kasyna. Polacy zasługują na to, żeby traktować ich poważnie.

– Wdrożymy Krajowy System Łączności. Szybki obieg informacji pozwoli podejmować szybkie i trafne decyzje.

– Stworzymy system pod nazwą Cyfrowa Pierwsza Pomoc – miejsce szybkiego wsparcia dla tych, którzy padną ofiarami ataku w sieci.

– Uruchomimy bezpłatną usługę Cyfrowy Alarm – poprzez sms obywatele będą informowani, że właśnie ktoś próbuje wykorzystać ich dane, by np. wziąć kredyt. Dostaną także konkretną instrukcję działania.

– Stworzymy system małej retencji wodnej, zahamujemy wycinkę lasów. Zadbamy o bagna i mokradła.

– Zmienimy przepisy tak, by opłacało się budować biogazownie.

– Wesprzemy rozwój energetyki rozproszonej – przetrwanie kryzysu mogą zagwarantować odnawialne źródła energii.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button