PIŁKA NOŻNAREPREZENTACJA

Piłka nożna. Czesław Michniewicz nowym selekcjonerem reprezentacji Polski

Reprezentacja Polski

31 stycznia 2021 roku Czesław Michniewicz został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski w piłce nożnej.

– Po wielu rozmowach, analizach i dłuższym zastanowieniu dokonałem wyboru, z którego jestem zadowolony i uważam za najlepszy z możliwych w obecnych warunkach. Trener Michniewicz przekonał mnie swoim konkretnym planem. Naszym głównym celem są mecze barażowe i – w co obaj wierzymy – awans na mistrzostwa świata w Katarze – powiedział Cezary Kulesza, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Nowy trener podpisał kontrakt do końca roku, z opcją przedłużenia.

Prawdopodobnie, miesięcznie Michniewicz ma zarabiać 200 tysięcy złotych. Jest to o sto mniej, niż otrzymywał jego poprzednik Paulo Sousa.


– Nie ukrywałem, że prowadzę negocjacje z kilkoma trenerami. Chciałem poznać punkt widzenia z różnych perspektyw, stąd moje rozmowy ze szkoleniowcami z Polski i z zagranicy. W tym gronie był między innymi Adam Nawałka. To profesjonalista w każdym calu. O ostatecznej decyzji zadecydowały szczegóły. Trener Michniewicz może liczyć na moje pełne wsparcie i zaangażowanie. Doskonale rozumiem emocje kibiców oraz mediów interesujących się wyborem selekcjonera reprezentacji Polski. To najważniejsze stanowisko trenerskie w polskim sporcie. Natomiast dla mnie ostatni miesiąc był czasem wytężonej pracy, spotkań i rozmów ze szkoleniowcami, analizowania wielu szczegółów. Teraz, gdy wybór nastąpił, liczy się już tylko „misja Rosja”. Awans jest naszym celem i wierzę, że z Czesławem Michniewiczem na ławce trenerskiej to zadanie jest możliwe do wykonania. Patrzymy w przyszłość z optymizmem, z czego zresztą nasz selekcjoner również jest znany – dodał Cezary Kulesza.

52-latek to były trener reprezentacji U-21 (w latach 2017-2020).
Potem 21 września 2020 roku został trenerem Legii Warszawa. 25 października 2021 Michniewicz został zwolniony z tej funkcji.

Wcześniej jako zawodnik występował na pozycji bramkarza w klubach: Ossa Biskupiec Pomorski (1978–1985), Bałtyk Gdynia (1985–1993), Polonia Gdańsk (1993–1996) oraz Amica Wronki.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button