INNELEKKOATLETYKAREPREZENTACJASIATKÓWKATENIS

IO Tokio 2020. Polscy siatkarze w ćwierćfinale zagrają z Francją. Inne wyniki

Polscy siatkarze kończą rywalizację na 1. miejscu w swojej grupie

Reprezentacja polskich siatkarzy w 5. i ostatniej kolejce fazy grupowej igrzysk olimpijskich pokonała Kanadę 3:0.

Już wcześniej Polacy zapewnili grę w ćwierćfinale turnieju. Biało-czerwoni zajmują też pierwsze miejsce na koniec fazy grupowej olimpijskiego turnieju w Tokio.

Drużyna Vital Heynena 3 sierpnia powalczy o półfinał z Francuzami.

Polska – Kanada 3:0 (25:15, 25:21, 25:16)

Polska: Bartosz Kurek, Wilfredo Leon, Fabian Drzyzga, Michał Kubiak, Jakub Kochanowski, Mateusz Bieniek, Paweł Zatorski (L) – Łukasz Kaczmarek, Grzegorz Łomacz, Kamil Semeniuk

Kanada: Tyler Sander, John Gordon Perrin, Nicolas Hoag, Lucas Van Berkel, Sharone Vernon-Evans, Graham Vigrass, Blair Cameron Bann (L) – Steven Marshall, Stephen Timothy Maar, Jay Blankenau, Ryan Joseph Sclater, Arthur Szwarc

Tokio 2020: Pary 1/4 finału turnieju siatkarskiego:

2021-08-03: [ćwierćfinał 1] Polska (A1) – Francja (B4) (wtorek, godzina 2.00)
2021-08-03: [ćwierćfinał 2] A2/A3 – B2/B3 ⟶ losowanie! (wtorek, godzina 6.00)
2021-08-03: [ćwierćfinał 3] A2/A3 – B2/B3 ⟶ losowanie! (wtorek, godzina 10.00)
2021-08-03: [ćwierćfinał 4] Kanada (A4) – B1 (wtorek, godzina 14.30)

Terminarz fazy pucharowej:

ćwierćfinały – wtorek, 3 sierpnia,

półfinały – czwartek, 5 sierpnia,

mecz o 3. miejsce, sobota, 7 sierpnia,

finał – sobota, 7 sierpnia

Rzut młotem – awans do finału trzech Polek

Do automatycznego awansu do finału należało uzyskać minimum kwalifikacyjne 73,50.

Dwukrotna mistrzyni olimpijska Anita Włodarczyk rzuciła młotem na odległość 76,99.

Malwina Kopron uzyskała 73,06 oraz Joanna Fiodorow 72,32.

Finał rzutu młotem z udziałem 12 zawodniczek odbędzie się we wtorek o godzinie 13.35 czasu polskiego.

Tenis

Szwajcarka Belinda Bencic została mistrzynią olimpijską. W finale w Tokio pokonała Czeszkę Marketę Vondrousovą 7:5, 2:6, 6:3. Brązowy medal zdobyła Elina Switolina.

Barbora Krejcikova i Katerina Siniakova zdobyły w deblu złoty medal. Czeszki pokonały Szwajcarki Belindę Bencic i Viktoriję Golubic 7:5, 6:1. Brąz wywalczyły Brazylijki Laura Pigossi i Luisa Stefani.

Siatkówka plażowa

Grzegorz Fijałek i Michał Bryl w 1/8 finału zagrają z włoską parą Nikolai/Lupo w poniedziałek o 10.00.

Ostatni mecz grupy E: Grzegorz Fijałek, Michał Bryl – Evandro/Bruno Schmidt 1:2 (21:19, 14:21, 15:17)

Bartosz Łosiak i Piotr Kantor przegrali z Hiszpanami Pablo Herrerą i Adrianem Gavirą. Stawką meczu „lucky losers” było wejście do 1/8 finału w Tokio. Wynik oznacza niestety pożegnanie polskiej pary z olimpijskim turniejem.

Kantor/Łosiak – Herrera/Gavira: 1:2 (29:31, 21:19, 7:15)