ŚWIAT

Inwazja Rosji na Ukrainę. Mieszkańcy obwodu kaliningradzkiego krytykują reżim Putina

Agresja Kremla na Kijów

Mieszkańcy widzą, że działania przeciwko Ukrainie osłabiają potencjał obronny w obwodzie kaliningradzkim.

Świadomość taka będzie narastała.

Świadomość Rosjan, w szczególności mieszkańców obwodu kaliningradzkiego, o rzeczywistej sytuacji wojennej na Ukrainie stale rośnie. Mimo ogromnej cenzury oraz represji reżimu rosyjskiego do świadomości społecznej docierają coraz częściej prawdziwe informacje o porażkach, jakie ponosi Rosja, a także o liczbie ofiar wojny. Przekłada się to na pojawiającą się krytykę reżimu Władimira Putina oraz prowadzonej przez niego polityki.

Słowa krytyki stają się widoczne szczególnie wśród mieszkańców obwodu kaliningradzkiego, którzy mają znacznie lepszy dostęp do rzetelnych informacji niż mieszkańcy innych regionów Rosji. Rosjanie w obwodzie widzą drastyczne różnice między poziomem życia na Zachodzie oraz biedą w Rosji. To dodatkowo jeszcze osłabia morale mieszkańców, szczególnie żołnierzy i ich rodzin. Stanowią oni obecnie najbardziej sfrustrowaną grupę mieszkańców obwodu. Oni również najlepiej widzą nieudolność i niewydolność rosyjskiej administracji.

Mieszkańcy obwodu kaliningradzkiego odnotowują także na bieżąco ruchy wojsk. Są świadomi skali opuszczania przez jednostki rosyjskie miejsc stacjonowania na terenie obwodu. Kolejne oddziały są wysyłane na front, co nie umyka uwadze lokalnej opinii publicznej. Niepokoi to wręcz mieszkańców, którzy martwią się losem swoich bliskich, a także stałym osłabianiem potencjału militarnego w rosyjskiej eksklawie. Mieszkańcy widzą, że działania przeciwko Ukrainie osłabiają potencjał obronny w obwodzie kaliningradzkim. Świadomość taka będzie narastała.

Nastroje Rosjan zarówno w obwodzie kaliningradzkim, jak i w pozostałych częściach Rosji, osłabiają coraz mocniej także problemy gospodarcze. Społeczeństwo dostrzega coraz wyraźniej, że wojna wpływa negatywnie na poziom życia. Widoczna jest dla nich coraz poważniejsza skala biedy, która przede wszystkim dotyka mieszkańców Rosji.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button