FESTIWALEKONCERTY

Hollywood Vampires. Johnny Depp zagra w Polsce

HOLLYWOOD VAMPIRES: Alice Cooper, Joe Perry i Johnny Depp

Zespół Hollywood Vampires z gitarzystą, którym jest Johnny Depp zagra w Dolinie Charlotty w ramach Festiwalu Legend Rocka.

HOLLYWOOD VAMPIRES to najsłynniejsza, amerykańska supergrupa rockowa tej dekady. Tworzą ją – legendarny wokalista Alice Cooper, słynny gitarzysta z grupy Aerosmith Joe Perry i jeden z najpopularniejszych aktorów Hollywood Johnny Depp. Zespół powstał w 2015 r., a jego nazwa nawiązuje do rozrywkowego towarzystwa, w którym obracał się Alice Cooper w latach 70, do którego należeli m.in. John Lennon i Ringo Starr z The Beatles, czy Keith Moon z The Who. Grupa Hollywood Vampires nagrała dwa bardzo dobrze przyjęte albumy – „Hollywood Vampires” i „Rise”.

ZESPÓŁ HOLLYWOOD VAMPIRES OGŁASZA DATY NOWEJ TRASY KONCERTOWEJ 2020 W EUROPIE

Nowe video „I Want My Now” zawiera oryginalne nagrania zza kulis.

Wkrótce po fantastycznym wykonaniu piosenki „I Want My Now” w programie The Late Late show with James Corden, amerykańska rockowa supergrupa Hollywood Vampires ogłosiła europejską trasę koncertową, która odbędzie się w lecie 2020 roku.

Będzie to trasa króla rock&rolla Joe Perry’ego, Hollywoodzkiej gwiazdy – Johnny’ego Depp’a i szokującej ikony rocka- Alice’a Cooper’a, na której będą grane utwory z najnowszego albumu RISE, który cieszył się dużym uznaniem wśród krytyków. Album ten został udostępniony na earMUSIC w czerwcu.

Odwiedzą Niemcy, Austrię, Polskę, Holandię, Luksemburg, Włochy, Szwajcarię i wiele innych miejsc…

Na początku tego roku Hollywood Vampires zakończył triumfująco trasę koncertową po 7 miastach Ameryki Północnej podczas, której wyprzedali wszystkie bilety na show w słynnym Greek Theatre w Los Angeles. Grupa była nominowana do nagrody „Best Performance” 2018 roku na Wembley Arenie w Londynie.

Oryginalne nagrania zza kulis z trasy koncertowej znajdują się w teledysku piosenki „I Want My Now”, która pochodzi z albumu „Rise”

16-ścieżkowy album RISE wyprodukowany przez Tommye’go Henriksen i zespół Hollywood Vampires jest jednym z najbardziej uczciwych, wyzwolonych i przyjemnych rockandrollowych albumów tego roku wyprodukowany przez mistrzów w swoim fachu.

W przeciwieństwie do debiutanckiej płyty z 2015 roku, nowy album składa się głównie z oryginalnego materiału stworzonego przez zespół. Jednak mimo to na płycie znalazło się miejsce dla trzech coverów piosenek legendarnych rockowych artystów, którzy odeszli od nas zbyt wcześnie; Album Rise został udostępniony na EARMUSic w czerwcu tego roku.

DATY KONCERTÓW:

 • Sobota, 15 sierpnia Mainz, Niemcy – Summer in the city
 • Niedziela, 16 sierpnia Hamburg, Niemcy- Stadtpark
 • Wtorek, 18 sierpnia – Dolina Charlotty, Polska – Festiwal Legend Rocka
 • Czwartek, 20 sierpnia – Berlin, Niemcy – Citadel Music Festival
 • Niedziela, 23 sierpnia – Lingen, Niemcy – Emsland Open Air
 • Wtorek, 25 sierpnia – Oberhausen, Niemcy- Konning-Pilsner Arena
 • Czwartek, 27 sierpnia – Klam, Austria – Clam Castle
 • Piątek, 28 sierpnia – Munich, Niemcy – Olympiahalle
 • Sobota, 29 sierpnia – Aarburg, Szwajcaria – Riverside Festival
 • Wtorek, 8 września– Luksemburg – Rockhal
 • Czwartek, 10 września – Mediolan, Włochy – Miedolanum Forum

ALICE COOPER to jedna z najważniejszych postaci światowego hard rocka, współtwórca heavy metalu i glam rocka, twórca shock rocka. Podczas niesamowitych koncertów, już na początku lat 70, używał na scenie gilotyny, szubienicy, krzesła elektrycznego, prawdziwego boa dusiciela i wielu litrów sztucznej krwi. W swojej 50-letniej karierze Alice Cooper wylansował kilka megaprzebojów – “I’m Eighteen”, „Elected”, „Hello Hooray”, „No More Mr. Nice Guy”‚ „Only Women Bleed”, „Poison”, czy „Hey Stoopid”. Nagrał ponad 30 płyt, które rozeszły się w nakładzie ponad 50 milionów sztuk. Jego muzyka i pomysły były podziwiane przez takie sławy, jak ekscentryczny malarz Salvador Dali, komik Groucho Marx, czy aktorka Mea West. Cooper jest wielkim fanem hokeja i jest znakomitym golfistą grającym często w turniejach semi pro. Słynie też z poczucia humoru i nigdy nie miesza się do polityki.

JOE PERRY to jeden z najbardziej znanych i cenionych rockowych gitarzystów na świecie. Jest współzałożycielem legendarnej grupy Aerosmith, która cieszy się niesłabnącą popularnością od chwili powstania w 1970 r. Razem z wokalistą Stevenem Tylerem, Joe Perry tworzy sceniczny duet porównywany do pary Jagger/Richards z The Rolling Stones. Aerosmith nagrał 20 płyt, ich sprzedaż osiągnęła ponad 150 milionów egzemplarzy. Klasyczne albumy Aerosmith to „Rocks”, “Permanent Vacation”, “Pump”, “Get A Grip” i “Nine Lives”. Joe Perry nagrał 7 płyt solowych i wziął udział w wielu sesjach i projektach jako gość specjalny.

JOHNNY DEPP należy do grona najbardziej kasowych i najbardziej ekscentrycznych aktorów w Hollywood. Filmy z jego udziałem przyniosły światowy dochód przekraczający 14 miliardów dolarów!!! Najbardziej znany jest z takich produkcji, jak saga „Piraci z Karaibów”, „Charlie i Fabryka Czekolady”, „Jeździec bez Głowy”, „Neverland”. Oprócz grania w wielkich, wysokobudżetowych produkcjach Depp pokazywał się w ambitnych filmach, jak Pluton czy Truposz. Jego zainteresowanie muzyką sięga młodzieńczych lat i Depp często powtarzał, że zawsze chciał zrobić karierę jako gitarzysta, ale mu się to nie udało. Z czasem dopiął jednak swego i zadebiutował na płycie swojego przyjaciela Shane MacGowana w 1994 r, zagrał też na płycie Oasis w 1997 r. i napisał też kilka piosenek na płyty ówczesnej żony Vanessy Paradis . W 2012 r pojawił się na albumie Aerosmith i jego przyjaźń z Joe Perrym zaowocowała założeniem zespołu Hollywood Vampires. Na nowej płycie „Rise” Depp śpiewa dwie piosenki, a jedną z nich jest słynny hit Davida Bowie „Heroes”.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button