HOKEJREPREZENTACJA

Hokej. Turniej Prekwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich. Trzy bramki w 105 sekund! Polki awansowały do kolejnego etapu

Hokejowe Orlice w walce o Pekin 2022

W niedzielnym meczu Polki zmierzyły się z Holenderkami.

Jeszcze na siedem minut przed końcem było 0:2, ale końcówka w wykonaniu biało-czerwonych była rewelacyjna. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3:2. W listopadzie nasza drużyna zagra w ostatniej fazie eliminacji do Igrzysk Olimpijskich.

To było bardzo wyrównane, zacięte i niesamowicie emocjonujące spotkanie. Pierwsza tercja zakończyła się wynikiem bezbramkowym. W tej odsłonie gry biało-czerwone miały wyborne sytuacje, dwukrotnie nie wykorzystały okazji sam na sam z bramkarką, jak również gry w przewadze. W drugiej tercji Holenderki zdobyły bramkę. W 25. minucie gola strzeliła Isabelle Schollaardt.

W trzeciej tercji w 51. minucie było 2:0 po bramce Michelle Noe. Końcówka w wykonaniu biało-czerwonych była rewelacyjna. W 105 sekund strzeliły trzy gole! Bramki zdobyły kolejno Karolina Późniewska, Wiktoria Sikorska i Klaudia Chrapek.

– W końcówce nagle nie zmieniliśmy naszego stylu gry. Od początku graliśmy tak samo i byliśmy lepszym zespołem. Brakowało nam tylko skuteczności – mówił trener Ivan Bednar.

– Dla mnie to najważniejszy i najlepszy moment w życiu – zaznaczała wzruszona Kamila Wieczorek, która świetnie się spisywała.

Biało-czerwone w listopadzie zagrają w ostatnim etapie kwalifikacji do igrzysk olimpijskich. Polki zagrają w dniach 11-14 listopada w czeskim Chomutowie.

Tam rywalkami będą Czeszki (7. w rankingu światowym), Węgierki (10.) i Norweżki (13.). Do igrzysk olimpijskich w Pekinie awansuje tylko zwycięzca turnieju.

Bytom. Turniej Prekwalifikacyjny Kobiet do IO. Reprezentacja Polski (fot. PZHL)

Holandia – Polska 2:3 (0:0, 1:0, 1:3)

Późniewska 54, Sikorska 55, Chrapek 55 – Schollaardt 25, Noe 51

Holandia: Gabriele – Wortel; Huisman, Schollaardt, Nes, Tjin-A-Ton – Hamers, Even; Barbier, Zwarthoed, Collard – Noe, Ooijen; Haverkorn, Dijkema, Jong – Flink, Houten; Karst. Trener: Joep Franke

Polska: Sass – Sfora, Chrapek; Późniewska, Czarnecka, Łaskawska – Gogoc, Zielińska; Tomczok, Wieczorek, Sikorska – Korkuz, Strzelecka; Orawska, Talanda, Łąpieś – Wcisło; Łapińska, Dziwok. Trener: Ivan Bednar