LEKKOATLETYKA

HME Glasgow 2019. Złoto dla Lewandowskiego i żeńskiej sztafety 4×400 metrów! Srebro dla Ennaoui!

35. Halowe Mistrzostwa Europy

Tytuły halowych mistrzów Europy obronili Marcin Lewandowski i żeńska sztafeta 4×400 metrów!

Sofia Ennaoui pobiegła po srebrny medal!

Polska jest także najlepsza w klasyfikacji medalowej!

Halowe mistrzostwa Europy w Glasgow były bardzo udane dla biało-czerwonych. W piątek złoto zdobył Michał Haratyk. W sobotę na szyi Pawła Wojciechowskiego i Ewy Swobody zawisł złoty krążek. Srebrny medal zdobył Piotr Lisek.

Marcin Lewandowski z czasem 3:42.85 wygrał swój bieg na 1500 metrów.

W Emirates Arenie Aniołki Matusińskiego, tj. Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik, Justyna Święty-Ersetic i Anna Kiełbasińska z czasem 3:28.77 zostały mistrzyniami Europy.

Sofia Ennaoui po niesamowitym finiszu zajęła 2. miejsce z czasem 4:09.30.

W finale na 4×400 metrów męska sztafeta: Damian Czykier, Rafał Omelko, Tymoteusz Zimny i Dariusz Kowaluk uplasowali się na czwartym miejscu osiągając czas 3:08.40.

Najlepsza w klasyfikacji medalowej 35. Halowych Mistrzostw Europy jest Polska, która zdobyła 7 medali, w tym 5 złotych.

Gród Kopernika za dwa lata będzie gospodarzem halowych mistrzostw Europy. Zawody w Arenie Toruń odbędą się 5 – 7 marca 2021 roku.