ZIMOWE

Historyczny Puchar Świata w snowboardzie alpejskim na Jaworzynie Krynickiej

Znamy skład polskiej kadry

24 oraz 25 lutego odbędzie się na Jaworzynie Krynickiej, historyczny i pierwszy raz w Polsce Puchar Świata FIS w snowboardzie alpejskim.

Na trasie nr 2A pojawią się najlepsi snowboardziści podczas zawodów w slalomie gigancie równoległym. Wśród światowej czołówki pojawią się także nasi reprezentanci z mistrzem świata, Oskarem Kwiatkowskim na czele.

Do zawodów zgłoszono prawie 100 zawodniczek i zawodników z 16 krajów, a wśród nich 13 reprezentantów Polski.

Dzień pozostał do rozpoczęcia historycznego wydarzenia w polskim sporcie – Pucharu Świata FIS w snowboardzie alpejskim, który odbędzie się na malowniczych stokach Jaworzyny Krynickiej już 24 i 25 lutego. Po raz pierwszy Polska ma zaszczyt gościć zawody tej rangi co stanowi efekt nie tylko bardzo dobrych osiągnięć naszych snowboardzistów.

Złoty medal Oskara Kwiatkowskiego oraz brązowy Aleksandry Król w slalomie gigancie równoległym podczas zeszłorocznych Mistrzostw Świata w gruzińskim Bakuriani sprawiły, że polscy kibice zaczęli nieco bardziej interesować się tą nieprzewidywalną i dynamiczną dyscypliną alpejską. Wszystko wskazuje na to, że w naszym kraju rozpoczyna się nowy etap dla snowboardu również pod względem organizacyjnym.

Prawie 100 sportowców z 16 reprezentacji

Na Jaworzynie Krynickiej, gdzie odbędą się dwa slalomy giganty równoległe, trwają ostatnie przygotowania do zawodów najwyższej rangi. Do weekendowych zmagań (24 i 25 lutego) zgłoszono blisko 100 zawodników z 16 krajów, w tym z Austrii, Australii, Chin, Bułgarii, Kanady, Czech, Niemiec, Włoch, Japonii, Korei Południowej, Holandii, Polski, Słowenii, Szwajcarii, Ukrainy i USA.

Wśród startujących jest 13 reprezentantów Polski, na czele z aktualnym mistrzem świata, Oskarem Kwiatkowskim. Trener Oskar Bom wraz ze sztabem powołali również Olimpię Kwiatkowską, Marię Bukowską-Chyc, Weronikę Dawidek, Andrzeja Gąsienicę-Daniela, Michała Nowaczyka, Mikołaja Rutkowskiego, Macieja Mikołajczyka, Sonię Zapałę, Olgę Kaciczak, Natalię Stokłosę, Karolinę Półtorak oraz Nataszę Piwowarczyk. Warto wspomnieć, że dla szóstki naszych juniorów będzie to pierwszy w karierze start w Pucharze Świata.

Bezpłatne bilety na zawody

W związku z tym, że zawody Pucharu Świata w snowboardzie alpejskim po raz pierwszy odbędą się w naszym kraju, to organizatorzy zdecydowali się na niespodziankę dla kibiców. Wstęp na zawody będzie całkowicie darmowy, co jest wyjątkową okazją dla miłośników sportów zimowych, by na żywo śledzić rywalizację najlepszych snowboardzistów świata.

Bezpłatne bilety można odebrać w kasach stacji narciarskiej Jaworzyna Krynicka, podczas publicznego losowania numerów startowych oraz przy wejściu na teren zawodów w strefie mety. Dla kibiców przygotowano 900 miejsc w strefie mety. Organizatorzy wraz ze stacją narciarską Jaworzyna Krynicka przewidzieli także wiele konkursów z atrakcyjnymi nagrodami.

Zalecany dojazd

Organizatorzy zalecają przyjazd na zawody komunikacją miejską – specjalnie dla uczestników wydarzenia będą kursować bezpłatne busy z centrum Krynicy-Zdroju bezpośrednio pod stację Jaworzyna Krynicka.

Program Pucharu Świata w snowboardzie alpejskim na Jaworzynie Krynickiej

22.02.2024, czwartek

Pierwszy dzień treningów

23.02.2024, piątek
 
Drugi dzień treningów
18:30 Publiczne losowanie numerów startowych
 
24.02.2024, sobota
 
9:00 – 11:00 Kwalifikacje: slalom gigant równoległy
13:00 – 14:20 Finały: slalom gigant równoległy
Ceremonia rozdania nagród
 
25.02.2024, niedziela
 
9:00 – 11:00 Kwalifikacje: slalom gigant równoległy
13:00 – 14:20 Finały: slalom gigant równoległy
Ceremonia rozdania nagród
(PZN)
Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button