REPREZENTACJASIATKÓWKA

Harmonogram meczów CEV EuroVolley Men 2021 potwierdzony

Siatkarskie ME 2021

1 września 2021 r. dwanaście najlepszych europejskich reprezentacji zakwalifikowanych do CEV EuroVolley Mężczyzn 2021 rozpocznie rywalizację o najważniejsze trofeum Starego Kontynentu.

Po szczegółowych dyskusjach ze swoimi partnerami i wszystkimi zainteresowanymi stronami Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej ogłosiła harmonogram meczów dla fazy grupowej turnieju.

Mecze otwarcia EuroVolleya odbędą się w Finlandii (grupa C) oraz Estonii (grupa D), a przeciwnikami gospodarzy będą odpowiednio Macedonia Północna oraz Łotwa. Spotkania rozpoczną się 1 września o 19:00 (czas lokalny).

Aktualni mistrzowie Europy – Serbia oraz brązowi medaliści ostatnich mistrzostw Europy – Polska włączą się do gry drugiego dnia turnieju, w Krakowie, w drugim i trzecim meczu grupy A. Ich przeciwnikami będą reprezentacje Belgii oraz Portugalii. Tego dnia w Arenie Kraków spotkają się też Grecja z Ukrainą.

Pierwsze spotkania grupy B odbędą się w trzecim dniu rozgrywek. Wicemistrz poprzedniej edycji ME – Słowenia zmierzy się z gospodarzami – reprezentacją Czech, podczas gdy Włochy zagrają z Białorusią, a Czarnogóra z Bułgarią.

24 uczestniczące w turnieju drużyny zostały przydzielone do czterech grup, z których po cztery najlepsze zespoły awansują do 1/8 finału.

Każdy z czterech krajów gospodarzy będzie w pierwszej fazie rozgrywek gościł po jednej grupie, a mecze będą rozgrywane w Krakowie, Ostrawie (Czechy), Tampere (Finlandia) i Tallinie (Estonia).

W kolejnym etapie turnieju polskim Miastem-Gospodarzem czterech meczów 1/8 finału i dwóch półfinałów będzie Gdańsk, i tyle samo spotkań tej fazy zostanie rozegrane w Ostrawie.

Gospodarzem zaplanowanych na 18 września półfinałów imprezy, podobnie jak mających odbyć się 19 września meczów o brąz i złoto mistrzostw Europy, będą Katowice.

Harmonogram meczów CEV EuroVolley Men 2021 (fot. VIVB)

Zmiany w składzie grup FIVB Mistrzostw Świata U20 Kobiet

Ze względu na obowiązujące w Belgii obostrzenia epidemiologiczne związane z walką z koronawirusem – Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej zmuszona została do zmiany składów grup fazy eliminacyjnej FIVB Mistrzostw Świata U20 Kobiet.

Reprezentacja Polski miast w Rotterdamie zagra w grupie D, w Kortruk (Belgia), a rywalkami Biało-Czerwonych będą: Włochy, Białoruś i Egipt. Turniej rozpoczyna się 9 lipca i potrwa do 18 lipca.

Nowy skład grup FIVB Mistrzostw Świata U20 Kobiet:

Grupa A (Holandia)

Holandia, Brazylia, Argentyna, Rwanda

Grupa B (Belgia)

Belgia, Serbia, Dominikana, Portoryko

Grupa C (Holandia)

Turcja, Rosja, USA, Tajlandia

Grupa D (Belgia)

Polska, Włochy, Białoruś, Egipt

Skład reprezentacji Polski U20 na FIVB Mistrzostwa Świata

Julia Bińczycka – rozgrywająca

Martyna Czyrniańska – przyjmująca

Karolina Drużkowska – atakująca

Gabriela Leńdzioszek – atakująca

Martyna Leoniak – przyjmująca

Martyna Łazowska – rozgrywająca

Klaudia Łyduch – libero

Julia Orzoł – przyjmująca

Julita Piasecka – przyjmująca

Dominika Pierzchała – środkowa

Magda Stambrowska – środkowa

Sonia Stefanik – środkowa
(PZPS)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button