REPREZENTACJAWODNY

Halifax. Polskie kajakarki na mistrzostwach świata w Kanadzie

Reprezentacja Polski kajakarek z optymizmem patrzy w kierunku nadchodzących mistrzostw świata w Halifax.

– Stać nas, aby w Kanadzie powalczyć skutecznie o najwyższe cele – zapewnia Tomasz Kryk, szkoleniowiec kobiecej kadry biało-czerwonych.

Polki, podobnie jak nasi kajakarze, spędziły ostatnie tygodnie przygotowań do MŚ w portugalskim Montemor-o-Velho. Wszyscy zgodnie chwalą warunki pobytowe i treningowe na Półwyspie Iberyjskim.

– Wszystko jest świetnie zorganizowane i powoli narasta oczekiwanie, by móc znów rywalizować o stawkę. Staramy się jednak żyć przy tym normalnie, a nie koncentrować się wyłącznie na MŚ. Przebywamy ze sobą przez wiele miesięcy w roku i atmosfera w grupie jest czymś niezwykle istotnym. Mamy stąd dwanaście kilometrów do oceanu, więc korzystając z tego faktu, dziewczyny dwukrotnie wybrały się tam na kawę – opowiada Tomasz Kryk, opiekun polskiej reprezentacji kajakarek.

Jak zapewnia szkoleniowiec biało-czerwonych, jego podopieczne są właściwie przygotowane do najważniejszej imprezy sezonu. Kryk bardzo liczy na obecność swoich zawodniczek na czołowych lokatach w trakcie MŚ w Halifax. Flagowa osada jego grupy treningowej, czyli czwórka na dystansie 500 metrów, wystąpi w tej imprezie w zmienionym składzie.

– Jeśli podczas podróży nie zaginą nam wiosła, to możemy być spokojni o formę dziewczyn. Co do czwórki, ani przez moment nie było zawahania u mnie co do doboru zawodniczek. Wiedziałem, że trzeba na nie postawić. Oczywiście, do pierwszego startu były pewne obawy, czy Ada Kąkol udźwignie presję, ale poradziła sobie z nią, a zawody Pucharu Świata w Poznaniu i czeskich Racicach rozwiały wszelkie wątpliwości co do słuszności tego wyboru – mówi Kryk.

Poza Kąkol w C-4 zobaczymy Karolinę Naję, Annę Puławską i Dominikę Putto. Drugą i trzecią z wymienionych ujrzymy również w konkurencji K-2 500 m, w której przed rokiem zdobyły w Tokio tytuł wicemistrzyń olimpijskich. Z kolei 26-letnia Putto wystąpi w K-1 500 m.

– Dominika może ostatnio nie startowała na arenie międzynarodowej, ale wygrywając dwukrotnie krajowe eliminacje w Wałczu i Bydgoszczy, przekonała, że warto na nią postawić – mówi Kryk.

Polki obsadzą także konkurencje nieolimppijskie. W K-1 na 1000 metrów wystąpi Justyna Iskrzycka. Z kolei w K-2 na 200 metrów zobaczymy Martę Walczykiewicz (pojawi się również w K-1 na 200 metrów) i Katarzynę Kołodziejczyk.

Początek MŚ w Halifax w środę, 3 sierpnia.

Kadra kanadyjkarzy i kanadyjkarek na mistrzostwa świata w Halifax:

Justyna Iskrzycka (AZS AWF Katowice), Katarzyna Kołodziejczyk (Zawisza Bydgoszcz), Adrianna Kąkol (KKW 1929 Kraków), Karolina Naja (Posnania Poznań), Anna Puławska (AZS AWF Gorzów Wlkp.), Dominika Putto (Zawisza Bydgoszcz), Marta Walczykiewicz (KTW Kalisz)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button